En çok biz söyledik: Ödülümüzü de aldık

İlçemize derece getiren öğrencilerimiz, aynı zamanda İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması’na en fazla öğrencisi ile katılan ilçe unvanını da Karasu’ya kazandırdılar.

En çok biz söyledik: Ödülümüzü de aldık

İstiklal Marşımızın yazılışının ve kabulünün 100. yılı olması nedeniyle, TBMM'ce 2021 yılı "İstiklal Marşı Yılı" olarak ilan edildi.

Bu nedenle Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte düzenlediği, "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışması" sonuçları belli oldu. Cuma günü Sakarya Atatürk Spor Salonu'nda ödül töreni gerçekleştirildi.

VİDEOLARINI KENDİLERİ ÇEKTİ

7-29 yaş arası ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin video çekip göndererek katıldıkları yarışmada ilçemiz dereceler aldı. Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte çalışmasıyla yarışmaya Karasu’dan yüksek bir katılım sağlandı. Bunun sonucunda 1.353 yarışmacının video gönderdiği il genelindeki yarışmada, Karasu en çok yarışmacının katıldığı ilçe, Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu ise en fazla katılımı sağlayan okul oldu.

İŞTE DERECELERİMİZ

İlk 10 kişinin ödül aldığı yarışmada İlkokullar kategorisinde Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'ndan Esila Sandalcı 5’inci, yine aynı okuldan Naz Elvin Gençbay 8’inci oldu.

Ortaokullar kategorisinde Afşin Bey Koleji'nden Ahmet Efe Açıkgöz 2’nci, Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu'ndan Esmanur Oktay 9’unculuk elde etti.

Liselerde ise Karasu Atatürk Anadolu Lisesi'nden Sümeyye Depe 2’nci olurken, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Lisesi'nden Birsen Bozan 7’nci, Karasu Anadolu Lisesi'nden Fatma Zehra Uzun da 10’ncu oldular.

ÖDÜLLER

Yarışmada 1. olanlara tablet, 2. olanlara 300 TL, 3. olanlara 150 TL ile 4 kategorinin tümünde ilk 10'a giren toplam 40 yarışmacıya Çanakkale gezisi armağan edildi.

Ayrıca en fazla katılım gösteren ilçe olarak Karasu adına Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç'a ve Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu Müdürü Ahmet Ova'ya plaket verildi.

Dereceye girenlere ödüllerini Sakarya Vali Yardımcısı Murat Karasu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çetinkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Müftüsü Hasan Başiş, Adapazarı Belediye Başkan Vekili Hilmi Kızılcık, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve şube müdürleri verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 16:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER