Ersel Aydın: 'Proje olumlu değişim sağlıyor'

Şehrimizden Kargenç Kulübü’nün ortaklığında ‘Sporda Güvenlik’ konulu erasmus kapsamındaki projenin yerel faaliyeti gerçekleştirildi.

Ersel Aydın: 'Proje olumlu değişim sağlıyor'

Erasmus+ Spor destekleri kapsamında Bulgaristan’dan Bulsport (BSDA) Derneği koordinatörlüğünde yürütülen ve şehrimizden Kargenç Kulübü’nün ortaklığında yürütülen ‘Sporda Güvenlik’ konulu SafeSPORTevent adlı projenin yerel faaliyeti gerçekleştirildi.

SUNUMLAR, FİKİR ALIŞ VERİŞLERİ, ANKETLER…

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENÇ) başkanı Ersel Aydın proje ve çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. Aydın; ‘’Faaliyette yereldeki beden eğitimi öğretmenleri, antrenörler ve spor görevlilerine yönelik bilgilendirici sunum yapıldı. Sporda emniyet ve güvenlik alanındaki fikirler, uygulamalar tartışıldı ve konuyla ilgili gelecekteki potansiyel gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Sunum öncesi, sırası ve sonrasında gerçekleştirilen anket çalışmasının rapor analizleri için veriler koordinatöre gönderildi’’ dedi.

GÜVENLİK ÇOK ÖNEMLİ

Ersel Aydın, ‘’#SafeSPORTevent projesi, güvenliğin çok önemli olduğu ve spor sektörünün bir istisna olmadığı Avrupa ve dünya için birçok yaşanmış tecrübeden ilham alıyor. Proje, spor etkinliklerine katılan sporcuları, yetkilileri ve taraftarları belirli güvenlik protokolleri ile sağlık ve güvenlik tehlikelerinden korumayı amaçlayan Erasmus+ ortak finansmanlı bir girişimdir’’ diye konuştu.

OLUMLU DEĞİŞİM SAĞLIYOR

‘’Bu proje aynı zamanda spor etkinlikleri ve spor ortamında büyük insan gruplarının bir araya gelmesi için özel olarak hazırlanmış güvenlik protokollerinin hazırlanmasını hedefler’’ diye belirten Başkan Aydın, ‘’Güvenlik için özel protokolleri birlikte oluşturma ve kullanma konusunda paydaşları güçlendirmek için, gönüllülerin ve yöneticilerin eğitim hareketliliği yoluyla bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Sporda güvenlik alanında artan eğitim olanakları sayesinde #SafeSPORTevent projesi, proje çıktıkları sporla özgürce paylaşılacağı için Bosna Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye’de ve aynı zamanda tüm Avrupa’da olumlu değişim sağlıyor’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 14:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER