Günler birleşti, ortaya büyük bir etkinlik çıktı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası ve Dünya Çevre Günü nedeniyle Karasu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sahil Park’ta bir program düzenledi. Müzik, kitap okuma, çevre temizliği, fidan dağıtımı ve bilgilendirmelerin olduğu etkinlik protokolün de katılımı ile gerçekleşti...

Günler birleşti, ortaya büyük bir etkinlik çıktı

   Pazartesi günü Sahil Park’ta Hayat Boyu Öğrenme Haftası ve Dünya Çevre Günü nedeniyle Karasu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir program gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program birçok etkinliğin bir arada yapılması nedeniyle renkli geçti.

‘DÜNYA BİZİM ORTAK EVİMİZ’

   Türkiye Çevre Haftası başlığında açılış konuşmasını yapan Başkan Sarı, “Doğal çevrenin korunması, sürdürülebilir yaşam çevrelerinin oluşturulması, iklim değişikliği ile mücadele ve uyum konularında çevre bilincinin toplumumuza yayılması amacıyla ‘Tek Bir Dünya’ sloganı ve ‘Sıfır Atık’ temasıyla etkinlik düzenledik. Unutmayalım ki dünyayı sorunsuz bir şekilde geleceğe taşımak hepimizin sorumluluğudur. Dünya bizim ortak evimiz ve sıfır atık geleceğimiz diyerek Türkiye Çevre Haftanızı yürekten kutluyor, bu anlamlı günün çevre sorunlarına dair müşterek farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

‘OLDUĞUMUZ ORTAMI GÜZEL BİR YERE ÇEVİREBİLİRSİNİZ’

   Hayat Boyu Öğrenme ve Dünya Çevre Haftası etkinliklerinin Karasu için çok büyük önem arz ettiğini belirten Kaymakam Helvacı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Gençlerin gösterdiği farkındalık ve sahip çıkma duygusu çok önemli. Siz gençler bu bilinçle hareket ederek, olduğumuz ortamı güzel bir yere çevirebilirsiniz. Her defasında bu sözümü dile getiriyorum, Allah taksimat yaparken bu kente bonkör davranmış. Deniz, göl, nehir, orman, doğa her şey var bu şehirde. Böyle bir güzel şehrin, böyle bir güzel ülkenin ve dünyanın gelecek nesillere aktarılması bizim sahip olacağımız çevre duyarlılığı ile mümkündür.”

YAPILAN ETKİNLİKLER

   Konuşmaların ardından programda sırasıyla; Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu ukulele korosun ‘Bir veli bir öğrenci söylesin’ müzik dinletisini sundu.

Müzikle beslenen ruhlar 15 dakika kitap okuma etkinliği ile daha da mutlu oldu.

Vatan Yağ Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve belediye adına kağıt, karton ve plastik toplama faaliyeti yürüten Gerçek Yıldız Ticaret Geri Dönüşüm Firmasına teşekkür belgesi verildi.

Protokol ve öğrenciler kurulan stantları gezdi, görevlilerce bilgilendirildi.

Ardından katılımcılar sahile inerek çevre temizliği yaptı.

Son olarak da İlçe Orman İşletme Müdürlüğü tarafından fidan dağıtımı yapıldı.

KİMLER KATILDI

   Programa Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Sahil Güvenlik Komutanı Yasin Ölüç, İlçe Sağlık Müdürü Yavuz Selim Özdin, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Said Özkan, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2022, 12:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER