Gururlandıran ödüller Ankara'dan Karasu'ya geldi

  TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi büyük bir başarı elde ederek ilçemize Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü kazandırmıştı. 24-25 Ağustos 2021 tarihlerinde Ankara ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen törenle TÜBİTAK ödülleri Karasu’ya geldi.

Gururlandıran ödüller Ankara'dan Karasu'ya geldi

   TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise öğrencileri Proje Yarışmasında Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi öğrencileri Ankara’da düzenlenen törende ödüllerini aldılar.

TÜRKİYE ÇAPINDA BAŞARI

   Okulun tarih öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında, Sosyoloji alanında Türkiye ikincisi olan İzlem Beren Karataş ve Asya Tülay Kaçar ile Tarih alanında Türkiye üçüncüsü olan Ömer Karaman ve Yağmur Buse Aydemir, Ankara Congeresium’da düzenlenen muhteşem bir törenle ödüllerini aldılar. Başarılı öğrenciler ödüllerini TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ve Milli Eğitim Bakanı yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’nin elinden aldı.

‘’ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK’’

   Sosyoloji alanında Türkiye ikincisi olan İzlem Beren Karataş, çalışmalarında çok verimli bir süreç geçirdiklerini ve bu sayede çok şey öğrendiklerini söyledi. Karataş, emeklerinin karşılığını da Türkiye ikinciliği ile taçlandırdıkları için çok mutlu olduğunu belirtti.

‘’DESTEK VERECEĞİZ’’

   Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt, hem kendilerini hem de tüm Karasu’yu gururlandıran öğrencilerini ve büyük emek veren öğretmenleri tebrik etti. Bozkurt, ‘’Proje başvurularımız ve çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize elimizden gelen desteği vereceğiz’’ diye konuştu.

Daha fazlası için tıkla: https://www.karasuhaber.com/egitim/tubitak-ta-turkiye-ikinci-ve-ucunculugu-bizde-h1716.html

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2021, 13:59

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER