HEM kapanışı Bulvar'da yaptı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle kursiyerlerin elinden çıkan ürünler Bulvar’da sergilendi.

HEM kapanışı Bulvar'da yaptı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında hazırlanan Halk Eğitim Merkezi (HEM) sergisi, 10 Haziran Perşembe günü (bugün) Bulvar’da açıldı. Karasu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sergi, HEM Müdürü Said Özkan, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ve Müftü Bektaş Günay’dan oluşan protokolünün katılımıyla Bulvar’da açıldı.

GENİŞ YELPAZE

Açılışı yapan protokol üyeleri kurdele kesiminin ardından sergi alanını gezerek kursiyerlerin yaptığı ürünleri inceledi ve bilgi aldı. Emek dolu sergiyi, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, okul müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar ilgiyle inceledi. Kıyafetlerden, ev tekstili, ahşap süsleme, tablo, biblo, takı, çanta ve makrame işlerine kadar geniş bir yelpazede el emeği göz nuru birçok materyalin yer aldığı sergi yoğun ilgi gördü. Serginin bugün saat 19.00’a kadar açık kalacağı belirtildi.

GELİŞİME KATKI

HEM faaliyetlerinin tanıtılması ve kursların görünürlüğünün arttırılmasını hedeflediklerini yineleyen HEM Müdürü Said Özkan, ''Burada sergilenenler kursiyerlerimizin yıl boyunca yaptığı işlerin sadece bir kısmı ve örneği'' dedi. Özkan, ‘’Halkımıza yönelik hayat boyu öğrenme kurslarımızda halk eğitim faaliyetleri ile istihdamı geliştirmek, iş gücü oluşturarak ekonomiye katkıda bulunmak, kişilerin mesleki ve kültürel gelişimlerine imkân sağlamak, halkımıza yönelik tanıtım faaliyetleri ve öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sunmak amacıyla hafta boyunca 'Her Yerde Herkes İçin Eğitim' anlayışıyla haftamızı kutladık. Bu kapsamında bugün burada açtığımız sergi kapanış etkinliğimiz olacak fakat adı üzerinde, hayat boyu öğrenme çalışmalarımız ve etkinliklerimiz hep olacak’’ diye konuştu.

‘FARKLI VE GÜZEL İŞLER’

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran da sergi alanına yaptığı açıklamada, insanların hayatları boyunca HEM etkinliklerinden istifade edebileceklerini belirterek, ‘’Vatandaşların sosyal, kültürel, eğitimsel ve sportif faaliyetlere katılabileceklerini ifade etmek için Karasu HEM, Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında birçok alanda etkinlikler gerçekleştirdi. Bugün de burada kursiyerlerinin ortaya çıkardıkları birbirinden farklı ve güzel işler sergileniyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2021, 13:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER