HEM Müdürü Özkan; 'Karasu’da 85 kurs açıldı, açılmaya devam edecek'

Hayat Boyu Öğrenme komisyonu, ilçedeki hayat boyu öğrenme faaliyetlerini planlamak, ihtiyaçlarını tespit etmek ve faaliyetlerin ilçe düzeyinde yürütülmesini sağlamak üzere toplandı.

HEM Müdürü Özkan; 'Karasu’da 85 kurs açıldı, açılmaya devam edecek'

   Karasu'da İlçe Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu Toplantısı 28 Temmuz Çarşamba günü ŞÜİAAL konferans salonunda yapıldı. Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığındaki toplantıda halk eğitim faaliyetleri değerlendirildi.

  Toplantı ile ilgili Karasu Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürü Said Özkan; salgın sürecinde ara verilen kurslarla ilgili değerlendirme yaptıklarını, hayat boyu öğrenme haftasında yapılan sportif gösteriler, açtıkları ürün tanıtım sergisi, hareketli yaşam adına yapılan yürüyüş etkinliği çalışmalarının üzerinde durduklarını söyledi.

85 KURS AÇILDI

   Hayat boyu öğrenme alanında işbirliğinin önemine vurgu yapan Özkan, ‘’1 Ocak’tan itibaren 2021 yılı itibariyle 85 kurs açıldı ve kursiyer sayımız 1336 olarak gerçekleşti. Bu kurslarımız HEM binası, spor salonu, köyler ve mahallelerde açıldı. ‘Kurslarımızla köylerdeyiz’ projesi kapsamında köylerde Arıcılık, Tarım ve Hayvancılık alanlarına yönelik kurslar verildi. Bakanlığımızca başlatılan ‘Bu yaz kursa gitmeyen kalmasın’ projesi kapsamında yaz sezonunda da kurslar açılmaya devam edilecek. Ayrıca Halk Eğitim Merkezimizde tüm personel ve kursiyerlere yönelik olarak Afet Farkındalık eğitimleri verildi. 1130 kişiye afet eğitimi verilerek bilinçlendirme çalışmaları yapıldı’’ dedi.

TİCARİ OLMAYAN YÜZME HAVUZU İHTİYACI

   ‘’İlçemizde hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin tanıtılması, duyurulması, görsel ve yazılı medyayla ve basınla paylaşılarak topluma tanıtılması önemli’’ diyen Özkan, ‘’İlçemizde Halk Eğitim yüzme kurslarının açılması için ticari olmayan ve kamuya ait yüzme havuzu ihtiyacı olduğunu ifade etti.

YENİ DÖNEMDE HANGİ KURSLAR AÇILACAK

   Yeni dönemde açılması öngörülen kursları sıralayan Müdür Özkan, ‘’Giyim, moda tasarım, el sanatları, dikiş ve nakış, dekoratif tekstil, filografi, deri, resim, rölyef kursları, bilgisayar işletmenliği, emlak danışmanlığı, genel muhasebe, Türkçe, İngilizce,  Almanca, Arapça, Osmanlıca, okuma yazma kursları ve sınavları, kalorifer ateşçiliği, doğalgaz kalorifer kursu, arıcılık, tarım ve hayvancılık kursları, üniversite hazırlık kursu, hijyen kursları, spor kursları, bağımlılıkla mücadele kursları, çocuk gelişimi eğitimi kursları, Kuranı Kerim elifba,  tecvit kursları, pilates kursu ve salgın dönemi kursları açılması öngörülüyor’’ diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 18:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER