İl çapında ilçemize derece getiren öğrenciler madalyalarına kavuştu

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası etkinliklerinde il yarışmalarında derece yapan öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan madalyalarını verdi

İl çapında ilçemize derece getiren öğrenciler madalyalarına kavuştu

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Salı ve Perşembe günleri düzenlediği programlarla 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası etkinlikleri kapsamında il çapında dereceye giren öğrenci ve öğretmenlere belge ile madalyalarını verdi. Müdür Turhan, “Bu ülke kalkınacaksa üretimden kalkınacak. Üretim demek, mesleki eğitim demektir” dedi.

ANAHTARLIKTAKİ SÜRPRİZ

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, çevreye ve doğaya zararı olmayan sürdürülebilir çanta tasarımı yaparak Sakarya birincisi olan Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Rümeysa Nur Durmuş ve Ayşe İkbal Gündoğan, öğretmenleri Nuriye Aksu’ya, teşekkür belgesi ve madalya verdi. Başarılı ekip, insanların gittikleri yerlere kendinden bir parça bırakması amacıyla ayrıca yaptıkları çantaya, içinde tohum olan bir anahtarlık ekledi.

ÇOK BAŞARILI TASARIMLAR

Turhan, geri dönüşüm malzemeleriyle yapılan ahşap oyuncak yarışmasında Sakarya il ikincisi olan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Muhammet Eren Çelik ve Ayşe Arabacı, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğretmeni Ali Osman Ataş’a da teşekkür belgesi ve madalyalarını verdi. Öğretmen ve öğrencilerden tasarımlar hakkında bilgi alan Müdür Turhan, “Şu anda karşımda çok başarılı tasarımlar görüyorum. Bu günkü başarılarınız mesleğinizde ne kadar iyi olacağınızın da göstergesi. Mesleğinize sahip çıkın. Bu ülke kalkınacaksa üretimden kalkınacak. Üretim demek mesleki eğitim demektir. Siz öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

İL İKİNCİSİ LEZZET USTALARI

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliğiyle düzenlenen yemek yarışmasında il ikincisi olan Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri de başarı belgelerini aldı. Çetin Turhan, ''İlçemizi ve okulumuzu en güzel şekilde temsil ettiğiniz ve bizi gururlandırdığınız için teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 14:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER