İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı'dan eğitim temasları

‘Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi’ Karasu buluşması gerçekleştirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı'dan eğitim temasları

   İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, farklı kademe ve branşlarda görev yapan öğretmenlerle Karasu’da bir araya geldi, bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Meslek liselerimiz Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine giden Savaşçı.meslek liselerinin ülkemiz ekonomisine olan büyük katkısından bahsetti. Meslek liselerinin üretimden elde edilen gelirlerini günden güne artırdığını dile getirdi. Meslek lisesi öğretmenlerinin okullarında gerçekleştirilen üretim ve proje çalışmalarını anlattıkları buluşmada, ihtiyaç duydukları desteğin İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce sağlanacağı da belirtildi.

BİR DİZİ ZİYARET

İl Millî Eğitim Müdürü Savaşçı, Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ile birlikte yeni yapılmakta olan 24 derslikli lise inşaatını ziyaret etti. Buradan sonra öğretmen evi inşaatı ve deprem güçlendirmesi tamamlanan Sezi Eratik Ortaokuluna, ardından Atatürk Anadolu Lisesine ziyarette bulundu. Burada bir öğrenci ile masa tenisi oynadı.

BAŞARILI PROJELER İÇİN TEŞEKKÜR

TÜBİTAK, TEKNOFEST gibi çeşitli proje ve yarışmalarda elde ettikleri başarıları anlatan öğretmenlerimiz deneyimlerini paylaştı. Bu paylaşımlar mesleğe yeni başlayan katılımcı öğretmenler için teşvik niteliğinde oldu.

Öğretmenleri TÜBİTAK ve AB projelerinde gösterdikleri başarılar için bir kez daha tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerin projelerde yer almalarının öğrenme yolculuklarına önemli katkılar sağladığını vurguladı.

MİNİ KONSER

Akşam ise Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen ‘Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi’ Karasu Buluşması gerçekleştirildi. Burada mini bir konser de verildi. Buluşmaya enstrümanları ile katılan öğretmenler sevilen türküleri seslendirerek programa renk kattılar.

Mesleğinde 43. yılında olan teknoloji ve tasarım öğretmeni Mustafa Çalışkan, buluşmada üç eski öğrencisi ile bir aradaydı. Çalışkan, Karasu İlçe Millî Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın da aralarında olduğu eski öğrencileri ile aynı ortamda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

HEDİYELER VERİLDİ

Samimi ve keyifli bir sohbetin gerçekleştiği ‘Öğretmenin Emeği, Sohbetin Demi’ Karasu Buluşması, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın ve Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün karşılıklı hediye vermeleri ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 12:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER