İl Milli Eğitim’de beklenen değişiklik: Fazilet Durmuş merkeze Ergüven Arslan Sivas’a

Yeni Milli Eğitim Bakanı il çapındaki ilk atama icraatını Sakarya merkezli olarak gerçekleştirdi. Basında Irak kökenli bir şeyhle birlikte yer alan fotoğrafları kamuoyunda tepkilere neden olan Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş görevden alınarak yerine Sivas Müdürü getirildi. Karasu’nun tanıdığı isim Ergüven Arslan ise Sivas Müdürü oldu.

İl Milli Eğitim’de beklenen değişiklik: Fazilet Durmuş merkeze Ergüven Arslan Sivas’a

2018 yılında Pervin Töre’nin yerine Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilen Fazilet Durmuş Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alındı. Merkeze çekilen Durmuş’un yerine Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı getirildi. Savaşçı’dan boşalan yere Karasu İlçe Milli Eğitim eski müdürü Ergüven Arslan da Sivas İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

NEDENİ O FOTOĞRAFLAR MI?

Bakanlığın kararı 25 Ağustos günü akşam saatlerinde duyuruldu. Fazilet Durmuş’un görevden alınmasının nedenleri arasında hakkında yürütülen bazı soruşturmalar olduğu öğrenildi. Bunların arasında Durmuş’un Gençlik ve Spor İl Müdürü ve SUBÜ Rektörü ve İl Müftüsü ile birlikte kendisini ‘21 tarikatın lideri’ olarak tanıtan Irak kökenli Şeyh Muhammed Hüseyni’yi tekkesinde ziyaret etmesi ve Sakarya’da ağırlaması olduğu iddia edildi.

ERGÜVEN ARSLAN SİVAS’A

Fazilet Durmuş’un merkeze çekilip yerine Sivas Milli Eğitim Müdürü   Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın atanması ile boşalan Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, uzun süre Karasu’da Milli Eğitim Müdürlüğü olarak görev yaptıktan sonra Sakarya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı’na atanan Ergüven Arslan getirildi. Arslan’ın bu göreve getirilmesi eğitim camiasında sevinçle karşılandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 17:04

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER