banner379

KAAL: Gururluyuz, Sakarya’da tekiz

Müdür Yurdasucu, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’nin Sakarya genelinde Unesco Kulübü faaliyetleri yürütmeye hak kazanan ilk lise olduğunu belirterek bunun gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

KAAL: Gururluyuz, Sakarya’da tekiz

Karasu Atatürk Anadolu Lisesinin Unesco Kulübü başvurusu kabul edildi. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Karasu’yu ve Sakarya’yı Unesco’da (Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) temsil edecek.

İLİMİZİ TEMSİL EDECEK TEK OKUL KAAL

Okulun Unesco Kulübü faaliyeti yürütecek Sakarya´daki tek okul olacağını söyleyen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yurdasucu, ‘’UNESCO Kulübü üyelik başvurusu Unesco Milli Komisyonu Yönetim Kurulu Kararı ile kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığı aracılığı ile Unesco Milli Komisyonu’na iletilen Karasu Atatürk Anadolu Lisesi başvurusu, ilgili yönerge çerçevesinde yapılan incelemenin ardından Unesco Milli Komisyonu Yönetim Kurulu’nun görüş ve önerilerine sunuldu. Okulumuzun üyeliğe kabul edildiği ve üç yıllık izleme sürecinin başlatıldığı bildirildi. Bu karar sonucunda, ilimizin ve ilçemizin Unesco Kulübü faaliyetlerini yürütmeye hak kazanan ilk lisesi olmanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz’’ diye konuştu. Müdür Yurdasucu, çalışmalarda emeği geçen, başta okulumuzun İngilizce öğretmeni Duygu Bal’ı, mesai arkadaşlarını ve öğrencilerini tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 09:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER