Karadeniz Meslek hayata dokunuyor

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor’ kapsamında Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hayata dokunmaya devam ediyor.

Karadeniz Meslek hayata dokunuyor

Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Bakanlıkça uygulamaya konulan ve bu sene beşincisi gerçekleştirilen ‘Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor’ projesine başladı. Bu yılki projeye, Kütüphanecilik Kulübü ve Çocuk Gelişimi, Eğitimi alanı ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘Çocuklarla Eğlenceli Bir Gün’ etkinliği ile başlangıç yaptı.

BİR YIL SÜRECEK

Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Canan Erol, ‘’Bir yıl boyunca sürecek olan ve her ay faklı bir kulüp ve alanın etkinlik uygulayacağı bu projede Şubat ayı etkinliği tamamlandı. Etkinlik, proje çalışma aşamaları doğrultusunda mahalle muhtarı Ömer Besim Cengiz ile iletişime geçilerek ailelerin tespit edilmesi ile başladı. Ailelerle görüşülerek çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler yapıldı ve izin dilekçeleri alındı’’ dedi.

İLK ÇALIŞMA

Müdür Erol, ‘’İlk çalışmada, belirlenen ailelerin çocuklarına bilmece sorma, tekerleme söyleme, masal anlatımı, eğlenceli çocuk şarkıları ile dans etme gibi Çocuk Gelişimi alanının içeriğine uygun etkinlikler yapıldı. Etkinlik sonrasında çocuklara boya kalemleri, boyama kitabı, kukla, balon hediye edildi ve yemek ikramı yapıldı’’ diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİ

Yedi ailenin çocuklarına ulaşıldığını belirten Canan Erol, ‘’Projede çocuk gelişimi alanı öğrencisi ve kütüphanecilik kulübünden sekiz öğrenci yer aldı. Eğitimciler, Adem Kotaman, Uğur Murat Bayır, Hasan Ali Abonoz, Hanife Karaköse Ün, Zehra Can ve İlknur Fatma Şağban görev aldı. Mahalle muhtarımız Ömer Bey'e, projemize katılan ailelere, projede yer alan öğrencilerimiz ve ailelerine, emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ederiz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2022, 09:49

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER