Karasu AGD ödül törenini yaptı

Türkiye'nin her yerinde düzenlenen yarışmada Karasu'da dereceye girenler belli oldu. AGD Karasu Başkanı Murat Ali Aksoy Karasu'da dereceye giren öğrencileri açıkladı.

Karasu AGD ödül törenini yaptı

Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı’nın bu yıl ortaokul ve lise düzeyinde online olarak düzenlediği Siyer-i Nebi Yarışması’nda Karasu’da dereceye giren katılımcılara ödülleri, düzenlenen etkinlikle verildi.

Yarışma bilgisi veren AGD Karasu Başkanı Murat Ali Aksoy, ''Türkiye’nin her yerinde yüz binlerce öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi Yarışması’nda katılımcılar efendimizinizinde.com üzerinden online olarak eş zamanlı gerçekleştirilen yarışmada bilgilerini ölçtüler. Yarışma öncesi AGD TV üzerinden yapılan deneme sınavları ile öğrenciler sınav öncesi hazırlıklarını yaparlarken, yarışmanın hemen ardından anlatımlı sınav çözüm videoları yine AGD TV üzerinden katılımcılar ile paylaşıldı'' dedi.

HEDİYELER VERİLDİ

Karasu’da yapılan yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi:

Ortaokul kategorisinde;

Dereceye giren Berra Güneş’e drone hediye edildi. Berkay Aydın akıllı bileklik, Emin Şahin ise Bluetooth kulaklık hediyesi kazandı.

Lise kategorisinde;

Derece alan Elif Nur Kalkay drone, Betül Kuzu akıllı bileklik, Yazan Alammar da Bluetooth kulaklık kazandı.

YAZ ETKİNLKLERİNE DAVET ETTİ

Programda bir konuşma yapan AGD Karasu İlçe Başkanı Aksoy şunları söyledi; ‘2Siyer-i Nebi Yarışması’ndaki en önemli amacın, Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) hayatını bir gence daha ulaştırmaktır. Efendimiz Aleyhisselam, Allah‘a ve ahiret gününe iman eden ve Rabbini çokça zikreden müminlerin en güzel örneği, önderi ve rehberidir. O, bir masal kahramanı değil O hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş kutlu bir elçidir. O, bizim içimizden biri, sıkıntıya uğramamıza üzülen, bizim için endişe eden, bize şefkat ve merhamet gösterendir Hayatta en güzel şey, Allah ve Rasulü’nü bilmek ve Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır. Siyeri Nebi Yarışmasına katılan bütün genç kardeşlerimize sevgili Peygamberimiz (sas)’in izinde bir ömür niyaz ederiz. Ayrıca sınava katılan öğrencilerimizle Kaşif Bilir oyunumuzla sanal dünyada, Kâşif Gruplarımızla da online ve yüz yüze buluşmayı sürdürüyor ve irtibatımızı koparmıyoruz. Sosyal faaliyetler yapıyoruz, oyunlar oynuyor ve kitaplar okuyoruz. Kâşif gruplarımızla Çanakkale Şehitlerimize ithafen fidanlar dikiyor öğrencilerimize ağaç ve doğa sevgisini aşılıyoruz. Sınava katılsın veya katılmasın bütün öğrencilerimizle buluştuğumuz etkinliklerimizde öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Ben buradan Efendimiz (sas)’i öğrenmek için yarışmaya katılan bütün kardeşlerimizi tebrik ediyor, bütün öğrencilerimizi yaz etkinliklerinde doyasıya eğlenmeye ve öğrenmeye davet ediyoruz.’’

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2021, 15:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER