Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Barcelona’daydı

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi İspanya’nın Barcelona şehrinde, dahil olduğu erasmus projesi kapsamında ilk yüz yüze toplantısını gerçekleştirdi. Beş ülkeden öğrenciler akran zorbalığı hakkında çalışmalar yürüttü.

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Barcelona’daydı

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Yurdasucu, ‘’Okulumuzda yürütülmekte olan Fairytales Empower Empathy Line adlı Erasmus projemizin ilk yüz yüze toplantısını 28 Mart - 1 Nisan 2022 tarihleri arasında İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirdik. Türkiye, Yunanistan, İspanya, İtalya ve Macaristan’dan öğretmen ve öğrenciler bir araya gelerek akran zorbalığı konusunda çalışmalar yürüttüler ve masallar yazdılar’’ dedi.

HEM EĞİTİM HEM KÜLTÜRE KATKI

‘’Karasu Atatürk Anadolu Lisesi kalıplarına artık sığmıyor’’ diyen müdür Yurdasucu, ‘’Farklı ülkelerden akranlarıyla bir araya gelen öğrencilerimiz proje kapsamında gerçekleştirilen kültürel etkinliklerle hem eğitici çalışmalar yürüttüler hem de Barselona’yı görme fırsatı yakaladılar. İspanyol kültürünü ve tarihini gözlemleyen öğrencilerimiz bu tecrübelerini ve elde ettikleri kazanımlarını okuldaki arkadaşları ile paylaştılar’’ diye belirtti.

PROJENİN AMACI

Projenin amacı; masallar aracılığıyla günümüz gençlerinin yaşamakta olduğu güvensizlik, nefret söylemi, zorbalık, ırkçı önyargı ve fiziksel engellilere karşı önyargı gibi olumsuz davranışları eşitlik, hoşgörü, başarı, özgüven ve sevgi duygularıyla değiştirmek.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2022, 12:56

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER