Karasu'da 3 okul... Kazananlar ödüllerini aldı

Karasu’daki okullar örnek çalışmalarıyla Avrupa’daki öğrenme topluluğu eTwinning programındaki başarısını arttırarak sürdürüyor...

Karasu'da 3 okul... Kazananlar ödüllerini aldı

   Karasu’da, Avrupa’daki öğrenme topluluğu eTwinning programına dahil olan 3 okul, başarı grafiklerini sürekli yukarıya taşıyor.

   Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce, eTwinning Ödülleri Yarışması'nda Avrupa ve Ulusal Kalite Etiketi Ödülü'nü alan okul ve öğretmenlere başarı belgeleri verildi. Törende, eTwinning faaliyeti kapsamında yürüttükleri projelerle Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmenler kalite etiketi, onları destekleyen okul yöneticileri okul levhası, okullar da eTwinning Okulu bayrakları'nı aldı.

KARASU’DAKİ OKULLARIN eTwinning BAŞARISI

   Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda projeler yürüten okullar, bugün Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlenen törende eTwinning Okulu bayraklarını ve belgelerini Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan’ın elinden aldılar.

ÖDÜL ALAN OKULLAR VE PROJELERİ

Karasu Anaokulu Özel Eğitim Sınıfı ile ‘Ev Akademisi’ projesi, Atatürk Anadolu Lisesi ‘This is me’ ve ‘My future job’ projeleri ile Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu da ‘Matematik oyun atölyesi’ projesi ile başarı çizgisini yukarılara taşıyarak ödüllerini aldılar.

’ÖRNEK TEŞKİL EDEN BİR ÇALIŞMAMIZ VAR’

   ‘’Örnek teşkil eden bir çalışmamız var’’ diyen Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’Okullarımızın ve dolayısıyla ilçemizin bu başarıları elde etmesi için özverili çalışmalar yürüten, iyi bir ekip çalışması sağlayarak bu başarıları eden öğretmenlerimiz Sinem Çevik, Hilal Kaya ve Erhan Bal’a, okul müdürlerimiz Neval Bilgin, Orhan Bülbül, Yusuf Yurdasucu ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum’’ dedi. Turhan, ayrıca Atatürk Anadolu Lisesi öğretmeni Hilal Kaya'nın İngilizce projeleri ile Türkiye'de 200 okul içerisine girdiğini ve Antalya'da düzenlenecek olan çalıştaya katılmaya da hak kazandığını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2021, 12:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER