Karasu'da bir ilk: eTwinning okulu oldular

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunda...

Karasu'da bir ilk: eTwinning okulu oldular
banner189

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, eTwinning Okulu ünvanı aldı. Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş en büyük okul ağı olan eTwinning platformunda projeler yürüttüklerini söyleyen KAAL Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu, ‘’Bu projelerdeki göstermiş olduğu hem ulusal hem uluslararası başarılar sayesinde Sakarya genelinde sadece 13 okulun almaya hak kazandığı eTwinning Okulu ünvanını alarak Karasu’da bir ilke imza atmıştır’’ dedi. Müdür Yurdasucu, ‘’İlçemizdeki ilk ve tek Avrupa kalite etiketi almaya hak kazanmış kurum olarak, eTwinning okulu olmanın da gururunu taşıyoruz ve okulumuzun bu başarıyı elde etmesi için özverili çalışmalar yürüten öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İşte eTwinning okullarının özellikleri:

• Avrupa düzeyinde eTwinning için rol modelleri olarak tanınırlar ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluştururlar.

• Avrupa düzeyinde yüksek seviyede görünürlük elde ederler ve eTwinning Okulu Etiketlerini tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilirler.

• Erasmus+ Projeleri başvurularında güçlü bir referansa sahip olurlar.

• Aşağıdaki alanlarda lider olarak tanınırlar:

- Dijital Uygulamalar

- e-Güvenlik Uygulamaları

- Pedagojiye Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar

- Personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi

- Personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER