Karasu'da o okul artık sınavla öğrenci alacak

Karasu ilk sınavla öğrenci alan okuluna kavuştu. Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile Karasu Atatürk Anadolu Lisesi merkezi sınavla öğrenci alacak ortaöğretim okulu olarak belirlendi. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi’ne 90 kontenjan verildi

Karasu'da o okul artık sınavla öğrenci alacak

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sınavla öğrenci alan okulları sosyal medya hesabından duyurdu. Sakarya’da 4 okul daha sınavla öğrenci alacak. Bu dört okuldan biri, Karasu Atatürk Anadolu Lisesi oldu.

Karasu Atatürk Anadolu Lisesi 2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren sınavla tercih edilecek. Karasu'nun ilk proje okulu olarak belirlenen Karasu Anadolu Lisesi, LGS ile 90 öğrenci alacak.

'BÜYÜK BİR MOTİVASYON'

Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’İlçemize hayırlı olsun. Beklediğimiz haber geldi. Atatürk Anadolu Lisemiz sınavla öğrenci alan okul oldu. Velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm Karasulular ile bu müjdeli haberi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Velilerimiz ayrı şehirde çocuklarının daha nitelikli liselerde eğitim almaları için ikinci bir ev açmak zorunda kalmayacak ya da gidiş geliş zorluğu yaşamayacak. Ayrıca Karasu’da böyle bir okulun olması öğrencilerimiz için büyük bir motivasyon olacak. Başta valimiz olmak üzere il milli eğitim müdürlüğümüze ve kaymakamlığımıza da teşekkür ederiz’’ ifadeleri ile haberi paylaştı.

LGS İLE 90  ÖĞRENCİ ALACAK

Okul Müdürü Yusuf Yurdasucu ise, ‘’Karasu Atatürk Anadolu Lisesi proje okulu kapsamına alınarak 2022-2033 eğitim öğretim yılında LGS sınavı ile 90 öğrenci alacak. Kuzey bölgesinin nitelikli okul ihtiyacını karşılayacak okulumuzun bu aşamaya gelmesinde gayret gösteren mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim’’ diye konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2022, 10:28

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER