Karasu'da Özel Eğitim Okulu açılıyor

Karasu’nun ilk ‘Özel Eğitim İlkokulu’ projesi başladı. 1.5 ay içerisinde bitirilmesi planlanan ve İhsaniye Mahallesi’ne yapılacak olan okul, kuzey bölgesinin ilk özel eğitim okulu olma özelliğini taşıyor.

Karasu'da Özel Eğitim Okulu açılıyor

   Karasu, İhsaniye Mahalle’sinde kullanılmayan ilkokul binası Karasu Özel Eğitim Uygulama Okulu olacak. Projenin tanıtımı için 11 Ocak Salı günü İhsaniye’de düzenlenen programa katılan Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan Karasu'ya kazandırılması planlanan 1. kademe özel eğitim ilkokulu projesini yerinde inceledi.

   “Burası özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımız için bir özel eğitim okulu olacak. Bu ilçemiz için büyük bir katkı’’ diyen Kaymakam Helvacı, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 ‘KARASU BU HİZMETİN EKSİKLİĞİNİ YAŞIYORDU’

   Belediye Başkanı İshak Sarı, “Karasu bu hizmetin eksikliğini yaşıyordu. Kaymakamımızın da dediği gibi ilçedeki idarelerin uyumundan çok iyi sonuçlar çıkıyor. İlçemiz gelişmekte olan, nüfusu artan bir ilçe. Bu yüzden de ilçemizi geleceğe hazırlamakla ilgili birçok projemiz var. Bunları birlik ve beraberlik içinde hayata geçirmek için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

8 DERSLİK OLACAK

   Proje ile ilgili bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ise, “Bu konuda ihtiyaç sahibi öğrenci sayımız çok fazla. Artık okullarda yerimiz de kalmadı. Özel eğitim okulu oluşturmak uzun zamandır düşündüğümüz bir çalışmamızdı. Özel eğitime ihtiyaç duyan tüm öğrencilerimizi bir çatı altında birleştirmeyi hedefliyoruz. Okulumuz 8 derslikten oluşuyor ve tahmini 60 öğrenciye ev sahipliği yapacak” dedi.

 ‘ÇOK ANLAMLI VE GÜZEL’

   Tanıtım sonrası protokole ikramda bulunan Mahalle Muhtarı Oğuz Özden de, mahallelerinde böyle bir projenin yapılmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Muhtar Özden, ‘’Çocuklarımız için çok mutluyuz. İlçemiz ve ihtiyacı olan aileler için çok anlamlı ve güzel bir proje. Kullanıma kapalı okulumuzu kullanmak da mahallemiz adına iyi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 14:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER