Karasu'nun okulları örnek oldu

Karasu ilçesi olarak bütün okullarda tamamladık...

Karasu'nun okulları örnek oldu
banner189

Karasu’nun okulları törenle ‘Okulum Temiz’ belgesi aldı. Çetin Turhan ''Sağlık, temizlik ve hijyen konusunda örnek olduk'' dedi.

MEB ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile hazırlanan kılavuz kapsamında okullarda enfeksiyon önleme ve hijyen şartları denetlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile yapılan 'Okulum Temiz' projesinde, belge almaya hak kazanan okulların müdürlerine düzenlenen törenle belgeleri verildi.

''BİZ ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK''

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ‘’Karasu üzerine düşeni yaptı. Ben herkesin karşısında bir daha bütün müdürlerime gösterdikleri özverili çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum. Yaptığımız bütün bu çalışmalar tabi ki en başta çocuklarımız içindi. Bir eğitimci olarak her yerde örnek ve rol model olmayı düşünen bizler sağlık, temizlik ve hijyen konusunda örnek olduk'' dedi.

Turhan, ''Biz üzerimize düşeni Karasu olarak, okul müdürleri olarak yaptık. Bu işin meyvesini de almaya başladık. Salgın sürecinin en sağlıklı şekilde atlatılmasına bir vesile olmasını temenni ediyorum. Artık bundan sonra belgelerimiz geldikçe tören ve takdim kısmını yapacağız’’ diye konuştu.

İşte TSE’nin belirlediği şartlara uygunluğu, yapılan denetimler sonucunda tespit edilen 22 okul:

Adatepe İlk ve Ortaokulu, Azizye İlkokulu, Sezi Eratik Ortaokulu, İnönü İlkokulu, Karasu Anadolu Lisesi, Karasu İmam Hatip Ortaokulu, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, Kızılcık İlk ve Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlk ve Ortaokulu, Manavpınarı İlk ve Ortaokulu, Mesleki Eğitim Merkezi, Şehit Ferhat Sözer Ortaokulu, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulu, Şehit Oktay Demirci İlk ve Ortaokulu, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, TOKİ Demokrasi İlk ve Ortaokulu, Yalı İlkokulu, Yassıgeçit İlkokulu ve Yuvalıdere İlkokulu.

Yaklaşık iki ay önce 6 okulumuz, ‘Okulum temiz’ belgesi almıştı. Böylece, Karasu'da 'Okulum Temiz' belgesi almayan okul kalmadı.

TÖRENLE BELGELERİNİ ALDILAR

Yapılan gayretli çalışmalarla okulların bu belgeleri almaya hak kazandıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, müdürlere belgelerini verdi ve teşekkür etti. Programı, belge alma sürecinde emeği geçen, Okulda Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Klavuzu Tetkik Görevlisi, TOKİ Demokrasi Okulu Müdür Yardımcısı ve İngilizce Öğretmeni Sinem Akkuş sundu.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen törene, belge almaya hak kazanan tüm okulların müdürleri veya müdür yardımcıları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 11:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER