Karasu yine birinci... Sezi Eratik'te yetenekler ödüllendi

Valilik himayesinde Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #SanatSakarya projesi kapsamında Karasu Sezi Eratik Ortaokulu sahnelediği tiyatro oyunu ile il birincisi oldu

Karasu yine birinci... Sezi Eratik'te yetenekler ödüllendi

Valilik himayesinde, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen #SanatSakarya projesi kapsamındaki tiyatro festivali sonuçlandı. Adapazarı Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Okullar Sahnede" Ortaokul Tiyatro Festivalinde Karasu Sezi Eratik Ortaokulu, Se'z'gili Sezi tiyatro grubu ile sahnelediği ‘’Başlık parası’’ adlı oyunla ‘’En iyi oyun’’ ödülünü aldı. ‘’Üstün Performans Gösteren Kız Öğrenciler’’ kategorisi ödülü de yine Sezi Eratik Ortaokulu’ndan İlayda Turgut’a verildi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDETE DİKKAT ÇEKTİLER

Se'z'gili Sezi adını verdikleri 20 kişilik tiyatro grupları ile Sakarya birinciliğini kazanan oyunlarında öğrenciler, başlık parasıyla satılmaya çalışılan bir genç kızın isteme öyküsünü anlattılar. Danışman öğretmen Burcu Aksu rehberliğinde çalıştıkları oyunda, kadına yönelik maddi ve manevi şiddete dikkat çekmeyi amaçladılar.

Kapanış ve ödül töreni gerçekleştirilen ortaokul tiyatro festivalinde ödül töreni öncesi Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Tiyatro Ekibi, "Yaşasın Barış" çocuk oyunu ile çocuklarla buluştu.

Ödül törenine Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, protokol üyeleri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

Festival Seçici Kurulu tarafından belirlenen ödüller, protokol tarafından öğrencilere ve öğretmenlere verildi.

EN AZ BİR SANAT DALI

İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, #SanatSakarya projesiyle Sakarya genelinde tüm okul ve kurumların sanat etkinliklerine önemli ölçüde katkı sağladığını belirterek öğrencilerin en az bir sanat dalıyla buluşturulması sürecinde öğretmenlerimizin rehberliğinin önemine değindi. Savaşçı, eğitim-öğretim faaliyetlerine desteklerinden dolayı Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu'ya teşekkürlerini sundu. Dereceye giren ve yarışmada bulunan tüm okul ve öğrencileri tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 11:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER