Kızılay'dan öğrencilere sürpriz

Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi ve gönüllülerinin, hafta sonu Yassıgeçit ilk ve ortaokulunda boyama çalışması yapması öğrencilere büyük sürpriz oldu. Okulla gittiklerinde her yerde birbirinden sevimli ve renkli resimler gören çocukların mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Kızılay'dan öğrencilere sürpriz

   Türk Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi ve gönüllüler, Cumartesi günü Yassıgeçit ilk ve ortaokulunda hem iç hem dış boyama çalışması yaptı. Çalışmada okulun anasınıfı ve dış cephesi boyandı. Türk masal kahramanlarının figürleri çizildi, farklı desenlerle duvarlar süslendi. Okulun bahçesine oyun alanları çizildi. Ardıçbeli Mahallesi Muhtarı Celal İmamoğlu da anasınıfının perdelerini yenileyerek projeye destek verdi.

''ÇOCUKLARIN KALBİNE GİDEN YOL SEVGİDEN GEÇER''

   Türk Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, ''Çocukların kalbine giden yolun eğitimden ve sevgiden geçtiğini bildiğimiz için böyle bir çalışmayı yürüttük. Türkiye’mizin de en büyük sorunlarından biri eğitim. Temel eğitimden başlayarak çocuklarımıza faydalı olabilmek adına devlet, vatandaş el birliğiyle Türk Kızılay’ımızın üstlendiği okul boyama projelerimizi başlattık. Okul boyama projelerinde bizlere yardımcı olan mahalle halkı, muhtarımız, kaymakamımız, vatandaşlarımız ve Türk Kızılay ordu gönüllülerimiz ile birlikte çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Sadece Yassıgeçit Mahallesi ile sınırlı kalmayacak anlaşılan. Birçok muhtar arkadaşımızdan da teklif ve talepler geldi. Her halde bütün okullarımızı gezeceğiz'' diye konuştu.

''İLK DEFA GÖRDÜK''

   ‘’Yıllardır Kızılay’ın birçok hizmeti olduğunu biliyorduk’’ diyen Yassıgeçit İlk ve Ortaokulu Müdürü Yüksel Tetik, ‘’Fakat ilk defa böyle bir hizmetlerini gördük ve gurur duyduk. Bu kadar genç arkadaşın gönüllü olarak bir arada olması, dileriz tüm gençlere örnek olur’’ diye konuştu.

''PİLOT OKUL OLARAK BURADA UYGULANDI''

Yassıgeçit Mahallesi Muhtarı Türker Tetik ise, ‘’Pandemi döneminde çocuklar evlerinde kaldı ve okulların kapalıydı. Açıldığı zaman daha güzel, daha özel eğitimin olmasını, pilot okul olarak burada uygulandı ancak diğer okullarda da devam etmesini dilerim. Türk Kızılay ve gönüllülerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2021, 10:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
ismet kurudal süper
ismet kurudal süper - 3 hafta Önce

süper.

SIRADAKİ HABER