Kızılcık Ortaokulu mahalleyi horona kaldırdı

Hayat Boyu Öğrenme Haftasının üçüncü gününde Kızılcık Mahallesi İlk ve Ortaokulu “7’den 70’e horon” etkinliğini yaptı. Etkinliği gerçekleştiren öğrenciler de izlemeye gelenler de çok eğlendi. Coşku dolu Karadeniz ezgilerinin mahalleye yayıldığı programda katılımcılar horona girmeden duramadı.

Kızılcık Ortaokulu mahalleyi horona kaldırdı

Hafta başladığından bu güne kadar ilçedeki okullarda eğitim gören öğrenciler ve halk eğitim merkezinde eğitim gören kursiyerler tarafından işaret dilinden, karakter canlandırmalarına, sergilerden halk oyunlarına birçok etkinlik yapıldı. Kızılcık Ortaokulu da, 1-7 Haziran tarihlerinde kutlanan hafta kapsamında düzenlediği “7’den 70’de horon” etkinliği ile en beğenilen programlardan birine imza attı.

Tıkla, horonu izle: https://youtu.be/VhUSrauUdwU

KİMLER KATILDI

Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yakup Kalaycı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Taşkıran, Okul Müdürü Davut Çakmak, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Birbirinden coşkulu ezgileri duyan mahalle halkı da okula koştu ve öğrencileri yalnız bırakmadı. Küçük büyük 7’den 70’e programa katılanlar horonla doyasıya eğlendi. Etkinlikte sadece Karadeniz halk oyunları değil farklı yörelerden oyunlar da sergilendi.

OKULDAKİ 'ATÖLYE KIZILCIK' TAM NOT ALDI

Program kapsamında Kızılcık Ortaokulu’nun bünyesinde bulunan ve görenlerden tam not alan Atölye Kızılcık da gezildi. Tasarım beceri atölyesi Atölye Kızılcık’ta öğrenciler tasarımlarını ve el emeklerini konuşturuyor. Ahşap yakma tekniği ile yaptıkları duvar saatleri, askılıklar, birbirinden şık dekoratif objeler atölyeyi gezenlerin takdir ve beğenisini topladı.
TEŞEKKÜR ETTİ

Okul Müdürü Davut Çakmak, “Bir süredir hazırlandığımız programın bu kadar güzel ve eğlenceli geçmesi bizleri çok mutlu etti. Öte yandan LGS öncesi sınav heyecanı yaşayan öğrencilerimize de velilerine de moral oldu. Ayrıca okulumuzda iki yıl önce açtığımız atölyemizi gezen katılımcılar çocuklarımızın çok güzel çalışmalarına şahit oldu. Katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Horonu izle: https://youtu.be/ssTp3v2Mc60

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 09:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER