banner272

Köy okulları yüz yüze eğitime bugün başladı

Karasu'da köy okullarındaki öğrenciler, uzun süre sonra koronavirüs tedbirleri altında yüz yüze eğitime başladı. Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ikinci dönemin açılışını Kuyumculu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Okulu’nda yaptı.

Köy okulları yüz yüze eğitime bugün başladı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda, Türkiye genelinde olduğu gibi Karasu'da da seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitim yeniden başladı. 01 Şubat 2021 tarihinde açıklanan kararla, 15 Şubat 2021 tarihinden itibaren seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde yüz yüze eğitime kademeli olarak geçirilmesine karar verilmişti. Yoğun kar yağışı nedeniyle bu okulların açılması iki kez ertelendi. Yarıyıl ve kar tatillerinin ardından bugün (22 Şubat 2021) köy okulları yüz yüze eğitimle bahar dönemine başladı.

TÖRENLE BAŞLADI

Bu kapsamda Kuyumculu Mahallesi ilk ve ortaokulunda bir tören düzenlendi. Pandemi koşullarına özen gösterilerek tekli sıralar alınan ve salgın sürecine uygun hale getirilen Şehit İsmail Hakkı İlk ve Ortaokulunda 2020-2021 eğitim öğretim yılının bahar döneminde öğrenciler okullarına kavuştu. Törene Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törende konuşan Kaymakam Helvacı, salgın sürecinde uzaktan eğitimin ardından yüz yüze eğitime geçmenin mutluluğunu dile getirirken, başarılı bir eğitim dönemi diledi.

TEŞEKKÜR

Okulu gezen Kaymakam Helvacı, tüm sınıflardaki sıraların yenilenerek tekli sıraya dönüştürülmesi konusunda emeği geçen muhtar Mustafa Çalık, Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Şeker ve Okul Müdürü Mehmet Dursun'a teşekkür etti.

İşte Karasu’da yüz yüze eğitim yapacak olan 34 okul:

Adatepe İlkokulu, Adatepe Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Denizköy İlkokulu, Denizköy Ortaokulu, Gölköprü İlkokulu, Gölköprü Ortaokulu, Karapınar İlkokulu, Karapınar Ortaokulu, Karasu İlkokulu, Kızılcık İlkokulu, Kızılcık Ortaokulu, Kurudere İlkokulu, Kurudere Ortaokulu, Limandere İlkokulu, Manavpınarı İlkokulu, Manavpınarı Ortaokulu, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlkokulu, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Ortaokulu, Şehit Oktay Demirci İlkokulu, Şehit Oktay Demirci Ortaokulu, Şehit Serkan Sağır İlkokulu, Şehit Serkan Sağır Ortaokulu, Yassıgeçit İlkokulu, Yassıgeçit Ortaokulu, Yuvalıdere Ortaokulu, Yuvalıdere İlkokulu, Tepetarla İlkokulu, Konacık İlkokulu, Karasu Anaokulu, Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu, Özel Dört Mevsim Anaokulu, Özel Karasu Güneş Anaokulu, Özel Zeliha Anaokulu.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 11:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER