Kuba; ''İki önemli projeyi bitirdik''

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinesinde okul öncesi öğretmenlerinin hazırladığı “Yunus Emre ile Türkçem Hazinem” ve “Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım” projelerinin kapanış programı Öğretmen Destek Merkezinde yapıldı.

Kuba; ''İki önemli projeyi bitirdik''

   Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinesinde hazırlanan ‘’Yunus Emre ile Türkçem Hazinem’’ adlı projenin katılımcıları ve ‘’Mehmet Akif ile Marşım Vatan Aşkım’’ eTwinning projelerinin ortak kapanış programı yapıldı.

   Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım projesinde erken çocuklukta Türkçemizin doğru kullanımının temellerini atmak, dili doğru kullanmanın önemini kavratmak; çocukların vatan, millet sevgisi, bayrağa saygı gibi millî değerlerin farkında olmaları amaçlandı.

ÖĞRETMENLERDEN EKİP ÇALIŞMASI

   Sakarya’nın farklı ilçelerinden projeye ortak olan okul öncesi öğretmenlerinin proje konularıyla ilgili sunumlar yaptığı programda Karasu Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Zehra Türkoğlu Kuba da yer aldı. Tüm öğretmenler Yunus Emre’nin Gel Gör Beni Aşk Neyledi ilahisine beden perküsyonu ve muzogram ile eşlik ederek ekip çalışmasının güzel bir örneğini sergilediler.

   Program sonunda Ölçme Değerlendirme Merkezi Sorumlusu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu, ÖDM Koordinatörü Volkan Turgut ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın tarafından projeye katkı sunan öğretmenlere katılım belgeleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 12:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER