banner368

O lise fabrika gibi üretim yapıyor

Koronavirüsün ülkemizde görülmesinin ardından ilk sıvı yüzey dezenfektanı üreten okullardan olan Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de kimya üretim atölyesi kuruldu.

O lise fabrika gibi üretim yapıyor

Koronavirüs salgınının ilk günlerinde acil dezenfektan ihtiyacını herkes evde kalırken okullarında üretim yaparak karşılayan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Kimya Üretim Atölyesi açıldı. Açılışa, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, siyasi partilerin temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

Türkiye'de ilk sıvı yüzey dezenfektanı üreten meslek liselerinden olan Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üretim alanını genişleterek büyük bir kimya üretim atölyesi kurdu. Türkiye'nin birçok yerine dezenfektan gönderen okulun kimya üretim atölyesinde şuan altı çeşit temizlik malzemesi üretiliyor.

Okul Müdürü Hüseyin Aydoğan, pandemi sürecinde herkes evinde kalırken iki gün içerisinde üretime geçtiklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, üretimin ve ürün çeşidinin artacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ise, “Öğrencilerimiz, bizim yıldızlarımız. O yıldızlarımızın kalem tutan elleri, bugün üretim çarkını döndürüyor. Salgın sürecinde meslek liselerinin önemini ülke olarak bir kez daha hissettik. Meslek liseleri, felaket anında sığınak oldular ve sığınak olmaya devam edecekler. Başarılı bir süreç yürüten öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. Çünkü öğretmenlerimizin yüzde 90’ı bu süreçte, ‘evimizde kalırız’ demedi. Üretimde görev aldı ve ülkenin ihtiyacına kısa sürede cevap verdi” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 19:53

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER