O okula bakanlıktan mutlu eden haber

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye geneli proje uygulayacağı 15 okuldan biri, Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu oldu

O okula bakanlıktan mutlu eden haber

'BAKANLIKTAN GELEN HABER BİZİ MUTLU ETTİ'

Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Türkiye geneli proje uygulayacağı 15 okuldan biri seçildi.

Konu ile ilgili bilgi veren Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu Orhan Bülbül, ‘’Yürüttüğü projelerle, farklı uygulamalarıyla ve başarısıyla adından söz ettiren Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Yoğunlaştırılmış Yabancı dil programı uygulayan okulları statüsüne alınmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 28.07.2021 tarihinde yayımlanan resmi yazıyla Namık Kemal İHO resmen Yoğunlaştırılmış Yabancı Dil Programı uygulayacak okul olmuştu. Bakanlıktan gelen yeni haber ise bizi daha da mutlu etti. Okulların yürüttüğü çalışmalar, başarılar, farklı uygulamaların incelenmesi ve yapılan okul değerlendirmeleri sonucu Türkiye’nin 7 bölgesinden toplam 15 okul, yeni bir proje için belirlendi. Namık Kemal İHO bu 15 okuldan biri seçildi'' dedi. 
UYGULAMA NASIL OLACAK
Bu kapsamda 2021 -2022 Eğitim Öğretim yılında başlayacak olan pilot uygulama ile ilgili de bilgi veren Orhan Bülbül, ‘’CEFR Avrupa Dilleri Çerçeve Programı kapsamında yürütülecek dil port folyosu pilot çalışma 5. sınıf düzeyinde Türkiye çapında 7 bölgeden 15 okulda uygulanacak, Avrupa standartlarında dil eğitiminin önemli bir parçası olan dil port folyosu ile öğrencilerin dil bilimsel gelişimi kişisel değerlendirme ölçekleri ile takip edilecek, dil beceri kazanımları kişisel bazda takip altına alınacak, öğrencilere kendi dil gelişimlerini öz değerlendirme imkânı sunan bu çalışmayla 6. 7. sınıfta da öğrenciler takip altına alınacak. Uygulama daha sonra tüm ülke geneline yayılacak’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2021, 17:27

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER