banner379

O personel izinli sayılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yazı gönderdi. Yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte değişiklik kararı verildi. Verilen karara göre 60 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan personellerin idari izinli olduğu açıklandı.

O personel izinli sayılacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) normalleşme kararının ardından harekete geçti. Yüz yüze eğitimin başlamamasının ardından idari izinlerin nasıl devam edeceği merak konusuydu. MEB idari izinler ile ilgili detayları paylaştı. Kimlerin idari izinli sayılacağı netleşti.

01.03.2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Genelgesinde 02.03.2021 tarihi itibarıyla kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacakları bildirilmişti.

İşte MEB tarafından 81 ilin Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen kararın detayları;

Bu normalleşme sürecinde personelden;

- Yöneticiler hariç olmak üzere 60 yaş ve üzerinde olanlar,

- Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı (e-nabızdan alınacak belge) bulunanlar,

- Hamile personelin gebeliğinin yirmi dördüncü haftasından otuz ikinci haftasına kadar olan süre içerisinde, idari izinli sayılacaktır.

İZİNLİ SAYILANLAR

- Bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak, bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır.

- Bu personel, amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacaktır.

- İlgili birim tarafından gerekli tedbirler alınarak uzaktan çalışma yöntemiyle çalıştırılabilecektir.

- Hizmetlerine ihtiyaç duyulduklarında çağrıldıkları anda görevlerine döneceklerdir.

Öte yandan 26 Ağustos 2020 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara esnek çalışma yöntemlerinin uygulanmasına ilişkin "Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler" konulu genelge yarından itibaren yürürlükten kaldırılmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 12:28

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER