Öğrenmenin yaşı yok

Tüm yurtla birlikte Karasu’da da Halk Eğitimi Merkezi (HEM), "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri başladı.

Öğrenmenin yaşı yok

   Karasu’da 1-7 Haziran tarihleri arasında yapılan "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Hafta boyunca sürecek etkinlikler kapsamında, birçok dalda spor ve müzik gösterileri, kurs tanıtımları, sanal sergi ve bugün gerçekleştirilen geniş katılımlı yürüyüş gibi etkinlikler var.

   Yürüyüş etkinliği, bugün saat 11.00’de Kaymakamlık önünden başlatılarak geniş katılımla gerçekleştirildi. Kalabalık grup, trafiğe kapatılan Plaj Caddesi güzergâhından Sahilpark’a kadar yürüdü. Sahilpark’ta İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, kalabalık gruba kültürfizik hareketleri yaptırdı. Verimli geçen spor dolu sabahın ardından katılımcılar, Sahilpark Kafeterya'da bulunmaz deniz manzarası eşliğinde ikram edilen çaylarını yudumladı. İçilen yorgunluk çaylarının ardından aynı güzergâhtan geriye dönüldü. Yürüyüş başladığı noktada sonlandı.

GÖRÜNÜRLÜĞÜNÜN ARTTIRILMASI…

Mili Eğitim Müdürü Çetin Turhan, daire amirleri, kurum müdürleri, HEM kursiyerleri ve Karasu halkının katıldığı yürüyüş öncesi Kaymakamlık önünde konuşan HEM Müdürü Said Özkan, ‘’1-7 Haziran tarihleri arasında HEM faaliyetlerinin tanıtılması, kursların görünürlüğünün arttırılması hedeflenerek bütün yurt genelinde Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlanacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezimiz tarafından düzenlenen öğrencilerimize, velilerimize ve halkımıza yönelik hayat boyu öğrenme kurs tanıtımları ve halk eğitim faaliyetleri ile mahallelerde istihdamı geliştirmek, iş gücü oluşturarak ekonomiye katkıda bulunmak, kişilerin mesleki ve kültürel gelişimlerine imkân sağlamak, veli ve halkımıza yönelik tanıtım faaliyetleri ve öğrencilerimizin akademik gelişimlerine katkı sunmak amacıyla okullarımızda hafta boyunca 'Her Yerde Herkes İçin Eğitim' anlayışıyla kutlanacak’’ dedi.

HAFTA BOYUNCA ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK

Özkan, ''Bu yıl ilk defa kutlanan Hayat Boyu Öğrenme Haftası, bundan sonraki yıllarda Haziran ayının ilk haftası olarak kutlanacak. Biz de ilçemizde İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde HEM olarak bu hafta bir dizi etkinlik planladık. Okullarımızda voleybol gösteri maçı, spor salonunda karate gösterisi, bazı okullarımızda müzik etkinlikleri ve yürüyüş etkinliği olmak üzere her gün üç-dört etkinlik gerçekleştireceğiz. Şu anda gerçekleştirdiğimiz yürüyüş etkinliğine katılan Milli Eğitim Müdürümüz Çetin Turhan’a, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz Kemal Ataç’a, tüm arkadaşlarımıza ve Karasululara teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

‘AMACIMIZ HEM ETKİNLİKLERİNE DİKKAT ÇEKMEK’

''Amacımız HEM etkinliklerine dikkat çekmek'' diyen Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ''Hem sağlıklı yürüyüşe dikkat çekmek hem de topluma HEM çalışmalarını ifade edebilmek için bugün bir yürüyüş etkinliğimiz var. İnsanların hayatlarının sonuna kadar bu etkinliklerden istifade edebileceklerini, hem sosyal hem kültürel hem eğitimsel hem de sportif faaliyetlere katılabileceklerini ifade etmek için bugün böyle bir etkinlik düzenledik. Katılan herkese teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç Sahilpark'ta kalabalığa spor yaptırdı. Tıkla izlehttps://youtu.be/9_dFdD_zuOg

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2021, 15:19

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER