Okul için ilk kazma vuruldu

Okul yapımı için Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilen eski Karasu Devlet Hastanesine ait arsaya ilk kazma vuruldu.

Okul için ilk kazma vuruldu

Karasu Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, giderek nüfusu artan ilçenin okula olan ihtiyacının karşılanması için gösterilen çabalardan birinin daha sonuç verdiğini söyledi. Turhan, “Bakanlığın Sakarya’daki okul yatırımı programlarından bir tanesini Karasu’ya kazandırmaktan mutluyuz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Yeni binanın 24 derslikli olacağını ve temel eğitime tahsis edileceğini kaydeden Turhan, “Okulu 2022-2023 eğitim ve öğretim yılına yetiştirmeyee çalışacağız. İlkokul veya ortaokul olarak kullanmayı düşünüyoruz. Karar bina tamamlandığında o günün şartlarına göre verilecek” diye konuştu. Çetin yeni okul binası yapılması için emeği geçen harkasa teşekkür etti.

ESKİ HASTANE ARAZİSİ

Aziziye Mahallesi’nde bulunan eski hastane binası, yenisi yapıldıktan sonra depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılmış ve arazisi Sağlık Bakanlığı’nca Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilmişti. Aziziye Mahallesi 1960 yıllarda mahalle mezarlığı olan araziyi hastane yapımı için bağışlamış, yapımı bağışlarla desteklenen hastane iki katlı olarak 1968 yılında Sağlık Merkezi statüsünde hizmete açılmıştı. Kurum 1988 yılında 25 yataklı Devlet Hastanesi statüsüne kavuşmuş 2001 yılında da diyaliz ünitesi devreye girmişti. Aşağı Aziziye Mahallesi’nde yaptırılan 75 yataklı yeni Devlet Hastanesi’nin açılışı 2015 yılında gerçekleştirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 15:21

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER