banner192
banner199

Okullar kapılarını açtı

banner208

İnönü İlkokulu'nda tören düzenlendi...

banner207
Okullar kapılarını açtı
banner197

Okullar kapılarını minik öğrenciler için açtı

Yüz yüze eğitim uzun bir aradan sonra anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için başladı.

   Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle mart ayından beri kapalı olan okullar, alınan tedbirler çerçevesinde kapılarını anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflar için açtı.

  2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı İnönü İlkokulu'nda düzenlenen törenle başladı. Velilerin alınmadığı törene Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürü ve öğretmenler katıldı. Öğrencileri kapıda öğretmenleri karşıladı ve içeriye aldılar. Maskesi uygun olmayan öğrencilerin maskelerini değiştirdiler ve öğrencilerle temas olmamasına özen gösterdiler.

   İlk günün heyecanı sabahın erken saatinde okula giden minik öğrencilerin yüzlerine yansımıştı fakat uyum sürecinde öğretmenleri ve arkadaşları ile tanışmış olmaları, bu heyecanı yüksek şekilde yaşamalarını önledi.

VELİLER BAHÇEDE BEKLEDİ

   Okulda ilk ders zilinin çalmasının ardından eğitim başlarken, veliler de bahçede çocuklarını bekledi. Sosyal mesafeye uygun şekilde sırayla içeriye alınan öğrenciler üç gruba ayrılan sınıflarında çapraz oturma düzeninde oturdular. Birinci grup Pazartesi, ikinci grup Çarşamba, üçüncü grup da Cuma günü okula gidecek. Boşluk olan günlerde okul dezenfekte edilecek. Bir sınıfta ortalama 10 öğrenci bulunuyor.

  İlk teneffüs zilinin çalmasının ardından ise bahçeye çıkan öğrenciler, öğretmenlerinin nezaretinde sosyal mesafeye uygun olarak oyunlar oynadı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 16:53

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202

banner201