Okullarda yeniden bayrak töreni

Milli Eğitim Bakanlığı’nın çağrısıyla 81 ilimizdeki tüm okullarda bayrak töreni düzenlendi. Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, bayrak törenine Fatih Sultan Mehmet İlkokulu'nda katıldı.

Okullarda yeniden bayrak töreni
banner189

Yeni haftaya başlarken Türkiye'nin dört bir yanındaki okullarda İstiklal Marşı okundu. Saat 10.00 itibarıyla tüm okulların bahçesinde bayrak töreni yapıldı.

Dün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: "Her pazartesi sabahı ve her cuma akşamı Türkiye'nin dört bir yanındaki okul bahçelerinden gür bir sesle yükselen İstiklal Marşı'mızı, salgın koşulları nedeniyle bir süredir yan yana okuyamıyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde her pazartesi TRT EBA Televizyonu yayınlarına İstiklal Marşı'mızla başlıyoruz. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz, canlı derslerimiz öncesinde ekran başında millî marşımızı söylüyor. Millî Eğitim Bakanlığı olarak istedik ki yeni haftaya başlarken çocuklarımızın coşkusuna ortak olalım, İstiklal Marşı'mızı 7'den 77'ye hep birlikte söylerken buluşalım’’ ifadelerine yer verildi. Bugün tüm okullarda bayrak töreni yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN TURHAN KATILDI

Tüm ülkede eş zamanlı düzenlenen törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’nda katıldı. Okullardaki İstiklal Marşı törenleri sadece okul yöneticileri ve hâlihazırda görevli personelin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Öğrenciler, öğretmenler ve aileler bulundukları yerden İstiklal Marşı’na eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 11:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER