Öyle tatlı ihtiyar oldular ki: Fotoğraflara bakmaya doyamayacaksınız...

Dünyada 18-26 Mart arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeni ile Karasu Kanada Okulları Mucitler Sınıfı öğrencilerinin sundukları gösteri tüm beğenileri topaldı.

Öyle tatlı ihtiyar oldular ki: Fotoğraflara bakmaya doyamayacaksınız...

  Karasu Kanada Okulları Mucitler Sınıfı’nda eğitim gören ana sınıfı öğrencileri Yaşlılar Haftası nedeniyle hem kendilerinin hem de büyüklerinin unutamayacağı bir etkinlik hazırladılar. Minik öğrenciler, öğretmenleri Meltem Sarı eşliğinde hazırladıkları gösteride, yaşlıların önemini ve yaşlılara saygıyı pekiştirmek için yaşlılar gibi giyinerek onlar gibi davranmaya çalıştılar.

OKULUN SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN YAYINLANDI

  Minik öğrenciler, eğlenerek öğrendikleri etkinlikte hazırladıkları gösterileri sergilerken, program okulun sosyal medya hesabından da yayınlandı. Nene ve dedelerin kıyafetleri içinde oldukça sevimli görünen Mucitler Sınıfı, izleyen herkesin yüzünde kocaman bir gülümsemeye neden oldu.

YAŞLILARA SAYGI DUYMANIN ANLAMINI ÖĞRENDİLER

   Yaşlılara Saygı Haftası etkinliklerinde, yaşlılığın ne demek olduğunu, yaşlı insanlarının ihtiyaçlarının neler olduğunu, yaşlı kimselere nasıl yardımcı olunabileceğini, onlara sevgi ve şefkat göstermenin, saygı duymanın anlamı ve önemini öğretmeye çalıştıklarını belirten Mucitler Sınıfı Öğretmeni Meltem Sarı, ‘’Her bireyin yaşlanacağını ve yaşlıların beklediği saygıya, hürmete yardıma ihtiyaç duyacağını anlatıp, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi kaybetmeden onların kıymetini bilmemiz için çocuklarımız ile birlikte bu etkinliği hazırladık" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2021, 13:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER