Özlem Kavi'nin eğitim başarısı

Karasulu öğrenci Özlem Kavi hem ailesini hem okulunu hem de Karasu'yu gururlandırdı

Özlem Kavi'nin eğitim başarısı

   Son yıllarda yapılan sosyal kültürel etkinliklerle, çeşitli proje çalışmaları ve AB Erasmus+ faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren Karasu Atatürk Anadolu Lisesi, üniversite giriş sınavı Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (2021-YKS) sonuçları ile bir başarıya daha imza attı.

   Karasu Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Özlem Kavi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda 802’incilik derecesiyle 2 milyon 600 bin öğrenci arasından ilk 1000'e girerek gurur verici bir başarıya imza attı.

   Okul müdürü Yusuf Yurdasucu; ‘’2.600.000 öğrencinin katıldığı üniversite giriş sınavı YKS’de, okulumuz 12. sınıf öğrencisi Özlem Kavi eşit ağırlık (EA) alanında Türkiye sıralamasında 802. olarak ailesini, öğretmenlerini ve okulumuzu gururlandırmıştır. Yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde devam ettirmek isteyen öğrencimizi tebrik eder, öğrenim hayatında başarılar dilerim’’ diye konuştu.

   Karasu Halkının ve velilerin okulumuzda yapılan çalışmaları beğeni ile takip ettiklerini belirten Müdür Yurdasucu, ‘’Her alanda ilçemizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin beklentilerini karşılayan okul olmak için özveri ile çalışan mesai arkadaşlarıma, desteklerini bizlerden esirgemeyen Karasu Kaymakamımız Sayın Dr. Ahmet Navi Helvacı’ya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Çetin Turhan’a teşekkürlerimi sunarım’’ dedi.

Başarılı öğrenci Özlem Kavi mutluluğunu ailesi ile birlikte paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2021, 13:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER