Pandemi demeden sonuca ulaştılar

Hazırladıkları 24 proje ile TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazanan Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri çalışmalarını tamamlayarak sergilerini açtı.

Pandemi demeden sonuca ulaştılar

Karasu Namık Kemal İmam Hatip Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenen törenle açıldı. Öğrenciler, depremden, biyoteknoloji, çevre, enerji, kentleşme, sanat ve tarihe kadar geniş bir yelpazede kafa yorarak her ne kadar pandemi şartları zorlasa da yılmadan çalışmalarını ortaya çıkardılar. Titizlik ve hevesle çalışan öğrencilerin hazırladığı 24 proje, açtıkları sergide ziyaretçiler tarafından büyük beğeni aldı. Meraklıları için sergi, 9-10 Haziran tarihlerinde açık tutuldu.

KİMLER KATILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrencilerin katıldığı programda açılış kurdelesini Çetin Turhan ve eğitimciler birlikte kesti. Öğrencilerin özveriyle çalışarak hazırladığı projeleri inceleyen Turhan, ortaya çıkarılan çalışmaların amacı, kapsamı, sürdürülebilirliği ve katma değeri hakkında bilgi aldı.

‘İLÇEMİZDE BİLİMİN TOHUMLARI ATILMIŞ’

Fuarı değerlendiren Milli Eğitim Müdürü; ‘’Gördüklerim beni çok mutlu etti. İlçemizde bilimin tohumları atılmış. Geleceğimiz emin ellerdedir. Öğrencilerimize ve öğrencilerin bilim yolculuğunda onlara adeta bir kandil olan öğretmenlerimize gösterdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor ve tebrik ediyorum’’ ifadelerini kullandı.

‘BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK’

TÜBİTAK Bilim Fuarı destekleme programı kapsamında 24 projeyle TÜBİTAK’a başvuru yaptıklarını ve okulun desteklenmeye uygun görüldüğünü belirten Okul Müdürü Orhan Bülbül, ‘’Bu kapsamda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz pandemi dönemi şartlarında da olsa büyük bir özveri ve emek sergileyerek sonuca ulaşmışlardır. Sergi açılışımıza katılan ilçe milli eğitim müdürümüze, şube müdürlerimize, okul müdürü arkadaşlarıma ve emek veren, ziyarette bulunan tüm öğretmenlerime teşekkür ederim. Başarılı çalışmalarımız devam edecektir’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2021, 11:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER