Sakarya'da tek: Karasu MTAL açıldı

Bir dizi program ve ziyaret için Sakarya’ya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışını yaptı. Bakan Selçuk, Karasu MTAL ile birlikte Sakarya’daki 16 eğitim yatırımının zoom üzerinden toplu açılışını yaptı.

Sakarya'da tek: Karasu MTAL açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bir dizi program ve ziyaret için Sakarya’ya geldi. Bakan Selçuk, Karasu’nun sanayi gelişimine katkıda bulunacak, endüstriyel otomasyon bölümü ile Türkiye genelinde üç okuldan biri olma özelliğine sahip 17 trilyonluk yatırım, Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin açılışını zoom üzerinden canlı yayınla açılışını yaptı. Saat 10.30’da yapılan töreninde aynı dakikalarda meslek lisesinin bahçesinde temsili kurdele kesilerek açılış gerçekleştirildi.

Türkiye’de üçüncü, Sakarya’da ilk olma özelliğine sahip Karasu’nun gelişimine büyük katkıda bulunacak olan Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 5 Haziran 2020’de düzenlenen bir programla Karasululara tanıtılmıştı. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında da faaliyete geçti.

DİKKATLERİ ÜZERİNE TOPLUYOR

Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sakarya'da ilk olmasından dolayı dikkatleri üzerine topluyor. 17 trilyona tamamlanan okul, 17 dönümlük bir alanı kapsıyor. 16 derslikten oluşan okulda 4 ana bina, fizik, kimya, biyoloji, laboratuarları, rehberlik sınıfları ve sığınak depolarıyla tamamen yaşam alanı olarak tasarlanmış. Yaklaşık 300 civarı öğrenci alınacak olan Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğrenciler hem staj yapacak hem de okullarını tamamladıklarında istihdam sahibi olabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 16:03

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melek erengayi
Melek erengayi - 1 ay Önce

Hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER