banner181

Sanal sergiye davetlisiniz

Salgın nedeniyle birçok kurum gibi eğitime ara veren Halk Eğitim Merkezi, kursiyerlerin ilk 4 ayda yaptığı çalışmaları sergilemenin yolunu sanal dünyada buldu.

Sanal sergiye davetlisiniz
banner183

Bu yıl 2 bin 500 kursiyeri bulunan Halk Eğitim Merkezi (HEM) 2019-2020 eğitim yılında, Covid 19 salgını nedeniyle Mart ayında çalışmalarına ara verdi. Her yıl geniş bir organizasyonla yıl boyunca ürettikleri çalışmaları açtıkları sergide katılımcıların beğenisine sunan kursiyerler, bu yıl ürettikleri eserleri sanal ortamda sergileme fırsatı buldu.

Web sitesinde yayınlanacak

Kursiyerlerce hazırlanan gelinlikten tabloya, çantalardan çocuk kıyafetlerine kadar birbirinden güzel çeşitli el sanatları ürünleri, Karasu İmam Hatip Ortaokulu’nda ve Püskül Pasajı’nda bulunan HEM kursunda bugün sergilendi. Kaymakam Aziz Mercan, Belediye Başkanı İshak Sarı, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turan, Halk Eğitim Müdürü Said Özkan ve şube müdürleri sergiyi yerinde gezdi. Tedbirler kapsamında sınırlı sayıda katılımcının gezdiği sergi HEM’in web sitesinde yayınlanacak. HEM, kursiyerlerinin 4 ayda yaptığı çalışmaları sanal ortamda sergileyecek.

El emeği çalışmalar görücüye çıktı

El emeği göz nuru ürünleri yerinde gören Kaymakam Mercan, ‘’Koronavirüs salgını nedeni ile kalabalık olmadan, sınırlı sayıda katılımcı ile kursiyerlerimizin çalışmalarını yerinde gezerek gördük. Her birini ortaya çıkardıkları bu güzel çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. HEM Müdürlüğünce kursiyerlerin ürettikleri bu çalışmalar web sitesi ortamında sergilenecek. Vatandaşlarımız buradan bu güzel eserleri görebilecek’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2020, 14:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER