Şehit Hasan Keleş MTAL fabrika gibi

Sakarya'da bir ilke imza atmayı amaçlıyorlar...

Şehit Hasan Keleş MTAL fabrika gibi

Şehit Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Temmuz ayında açılışı yapılan Kimya Üretim Atölyesi adeta bir fabrikaya dönüştü. Bu güne kadar 100 ton dezenfektan üretilen atölyede, başta resmi kurumlar olmak üzere ürünlerin satışı da yapılıyor.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle başlatılan dezenfektan üretimini yerinde inceleyen ve görevlilerden bilgi alan Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, "Bir zamanlar hayalini kurduğumuz bir tesise sahibiz. Hayal bile edilemeyen üretim miktarına ulaştık. Öğrencilerimizin de üretimde büyük rol oynaması bizlere gurur verdi" dedi. Okul Müdürü Nilüfer Yeke de atölyede üretilen 100 ton dezenfektanı, başta resmi kurumlar olmak üzere satışını gerçekleştirdiklerini söyledi.

''SAKARYA'DA BİR İLKE İMZA ATMAYI AMAÇLIYORUZ''

Sakarya’da bir ilke daha imza atmayı ve üretim miktarını 200 tona çıkarmayı amaçladıklarını dile getiren Yeke, "Kimya öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin başarısıyla ortaya çıkan ürünlerimiz, büyük rağbet görüyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Okul idaresi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Yüzey dezenfektanında hedefimiz 105 tona erişmek. El dezenfektanında 40 ton, sıvı sabunda 30 ton, yüzey temizleyicisinde 30 ton ve çamaşır suyunda da 30 tona ulaşmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2020, 13:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER