ŞÜİAA Lisesi ülke çapında 50 okulda uygulanacak olan projeye alındı

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi ülke çapında 50 okulda uygulanacak olan "Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi"  kapsamına alındı.

ŞÜİAA Lisesi  ülke çapında 50 okulda uygulanacak olan projeye alındı

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi (ŞÜİAAL), Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, 14 il ve 50 okulda pilot olarak uygulanacak olan "Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi"  kapsamına alındı.

EĞİTİM VE BECERİ DÜZEYLERİNİN ARTIRILMASI AMAÇLANIYOR

Proje kapsamında ortaöğretim kademelerinde herkesin eğitime erişiminin sağlanması ve okuldan erken ayrılma, devamsızlık ile mücadele edilmesi yolu ile eğitim ve beceri düzeylerinin artırılması amaçlanıyor. Bu amaçla tüm resmi ortaöğretim okullarında (genel ortaöğretim, mesleki ve teknik eğitim ile din öğretimi) kapsamlı bir önleme, müdahale ve telafi modelinin geliştirilmesi ve uygulanması yolu ile ortaöğretim kademesinde devam ve okullaşma oranlarının artırılmasına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. Proje kapsamında elde edilecek olan erken uyarı sistemi projenin önemli çıktıları arasında yer alıyor.

KARASU’DAN 4 EĞİTİMCİ KATILDI

Projenin İstanbul’da yapılan ilk çalıştayına Şube Müdürü Ergün Demir, Müdür Yardımsı Adem Arslan, Psikolojik Danışman Nesih Erdem ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Faruk Çiçek katıldı. Çalıştayda projenin uygulama aşamaları hakkında Ortaöğretim Ar-Ge ve Projeler Daire Başkanı Emine Akıncı'nın da katıldığı uzmanlar tarafından bilgi verildi.

TASARIM BECERİ ATÖLYESİ YAPILACAK

Okul Müdürü Safiye Öztürk, ‘’Proje kapsamında okulumuza; içinde 3D yazıcı, kodlama, müzik, görsel sanatlar ve sportif faaliyetlerin de yapılacağı Tasarım Beceri Atölyesi yapılacak. Bu kapsamda çeşitli eğitimler düzenlenecek. Projenin okulumuza hayırlı olmasını dileriz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2022, 14:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER