banner181

ŞÜİAAL Türkiye ikincisi oldu

Sosyoloji’de birinci, Psikoloji’de  ikinci… Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, TÜBİTAK’ta 804 proje arasından Türkiye ikincisi oldu. Projeyi hazırlayan öğrenciler üniversite sınavında 25 ek puan kazandı.

ŞÜİAAL Türkiye ikincisi oldu

Sosyoloji alanında 2018 yılında Türkiye 1’incisi olan Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi (ŞÜİAAL), 6-9 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri final yarışmasında 804 proje arasından Psikoloji alanında Türkiye 2’ncisi oldu.

KARASU’NUN ADINI ULUSAL PLATFORMA DUYURDULAR

ŞÜİAAL öğrencileri Sinemnur Yavrum ve Emine Erdoğan, danışman öğretmenleri Barış Örgen rehberliğinde hazırladıkları ‘Sanat Terapisine Dayalı Grupla Psikolojik Danışmanın Üniversite Sınavına Hazırlanan 12. Sınıf Öğrencilerinin Sınav Kaygısına Etkisi’ adlı psikoloji projesiyle Türkiye 2’ncisi olarak Sakarya ve Karasu’nun adını ulusal bir platformda yeniden duyurdular.

‘BİLGİN OLMASAYDI BÖYLE BİR PROJE OLMAZDI’

Danışman Öğretmen Barış Örgen, öncelikle çalışmanın ilk gününden son gününe kadar her zaman destek olan Uzman Psikolojik Danışman Özden Yılmaz Bilgin’e teşekkür etti. Örgen konuşmasına şöyle devam etti; ‘’Öncelikle bu projenin gerçekleşmesinde bizlere en büyük desteği veren Olgu Psikolojik Danışmanlık Merkezinden süpervizörümüz Uzman Psikolojik Danışman Özden Yılmaz Bilgin’e çok teşekkür ederim. Özden hanımın desteği olmasaydı böyle bir proje olmayacaktı. Ayrıca 10 hafta süren sanatla terapi oturumlarına girerek oturumları yöneten psikolojik danışmanlar Merve Çalık ve Züleyha Ekici’ye de çok teşekkür ederiz. Başarı tam bir ekip işi oldu diyebilirim. ‘’

BU PROJE ÜNİVERSİTE SINAVINDA 25 EK PUAN KAZANDIRDI

Barış Örgen, ‘’Elde edilen derece sayesinde öğrencilerim para ödülünün yanı sıra üniversite sınavında 25 ek puan kazandı. Bu da onların üniversite hedeflerinde yollarını açan çok önemli bir kazanım oldu. Darısı önümüzdeki yıllarda okulumuzda okuyacak diğer öğrencilerin başına’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2020, 17:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
mus erol
mus erol - 2 ay Önce

özden yılmaz bilgin başta olmak üzere sonuçta payı olan rehber öğretmen ,öğrenci ve yöneticileri kutlamak bir görevdir.
dar alanlarda edinilen başarıları iki kat önemsiyorum.

SIRADAKİ HABER