ŞÜİAAL yine göğsümüzü kabarttı

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nden TÜBİTAK’ta büyük başarı; 2 birincilik, 1 ikincilik…

ŞÜİAAL yine göğsümüzü kabarttı

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 52. Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi büyük başarı elde ederek ilçemize 2 birincilik ve 1 ikincilik getirdi.

YILLARDIR SÜREN BAŞARILAR

2018 yılında Sosyoloji alanında Türkiye birincisi, 2020 yılında Psikoloji alanında Türkiye ikincisi olan Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi, bu yıl da Sosyoloji alanında bölge birincisi, Tarih alanında da ikinci oldu. Öğrencilerin Tarih Öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında hazırladığı projeler, İstanbul-Asya Bölge Yarışmasında dereceye girdi. Ekip, şimdi arı gibi Türkiye finallerine çalışıyor.

İŞTE BAŞARI KAZANAN PROJE VE SAHİPLERİ

Okulumuz, Sosyoloji alanında Asya Tülay Kaçar ile İzlem Beren Karataş’ın hazırladığı ‘’Fransa’da Yaşayan Türklerin Fransız Toplumuna Sosyokültürel Uyum Düzeylerinin İncelenmesi’’ isimli projesi ile birincilik, Ömer Karaman ile Yağmur Buse Aydemir’in hazırladığı ‘’Anakronizm’in Günümüzde Okutulan Tarih Ders Kitaplarındaki İzleri’’ projesi ile tarih alanında birincilik, Elanur Ergezen ile Nursena Atmaca’nın hazırladığı ‘’Covid 19 Salgınında ‘Evde Kal’ Söylemi İle Başlayan Sosyal İzolasyon Sürecinin Aile İçi İlişkilere Etkisi’’ isimli sosyoloji çalışması ile ikincilik kazanandı.

KARASU VE SAKARYA’YI TEMSİL EDECEKLER

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi ekibinin haziran ayında Türkiye finallerine katılarak Karasu ve Sakarya’yı temsil edeceğini belirten Okul Müdürü Mehmet Aykut Bozkurt; ‘’Projelerini hazırlarken gösterdikleri özen ve çalışkanlıkları için öğrencilerimize, emeklerinden dolayı tarih öğretmenimiz Barış Örgen’e çok teşekkür ediyorum. Başarıları için her birini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin finallerde de başarılı olacağına yürekten inanıyoruz’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 17:38

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER