TÜBİTAK'ta Türkiye ikinci ve üçüncülüğü bizde

Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi’nden ilçemize TÜBİTAK’ta Türkiye ikinci ve üçüncülüğü…

TÜBİTAK'ta Türkiye ikinci ve üçüncülüğü bizde

   TÜBİTAK tarafından düzenlenen Lise Öğrencileri Proje Yarışmasında Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi büyük bir başarı elde ederek ilçemize Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü kazandırdı. Başarılı okul, 2018 yılında sosyoloji alanında Karasu’ya Türkiye birinciliği, 2020 yılında ise psikoloji alanında Türkiye ikinciliği kazandırmıştı.

BAŞARI KAZANAN PROJELERİN SAHİPLERİ

   Okulun tarih öğretmeni Barış Örgen danışmanlığında TÜBİTAK lise öğrencileri proje yarışmasında ülke çapında başarı kazanan projelerin sahipleri, İzlem Beren Karataş ve Asya Tülay Kaçar 1231 proje arasından Sosyoloji alanında Türkiye ikincisi olarak ilçemizi gururlandırdılar. Ömer Karaman ve Yağmur Buse Aydemir ise 1107 proje arasından Tarih alanında Türkiye üçüncüsü olarak yine ilçemizi en güzel şekilde temsil ettiler.

FAZİLET DURMUŞ KENDİ HESABINDAN TEBRİK YAYIMLADI

   Başarı kazanan öğrencileri ve öğretmenlerini sosyal medya hesabından paylaşarak tebrik eden Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş yazdığı mesajda; ‘’İnanıyorum ki hiçbir başarı tesadüf değildir. Yeter ki gereğini yapalım. Bu anlamlı ve önemli başarıda imzası olan kıymetli çocuklarımı ve danışman öğretmenlerini gönülden tebrik eder, başarılar dilerim’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 11:01

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER