Tüm meslek liselerini geride bırakıp il birincisi oldular

Avrupa Beceriler Haftası kapsamında il çapında düzenlenen Moda Tasarım Teknolojileri alanındaki yarışmada Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tüm meslek liselerini geride bırakarak birinci oldu

Tüm meslek liselerini geride bırakıp il birincisi oldular

   Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Rümeysa Nur Durmuş ve Ayşe İkbal Gündoğan, öğretmenleri Nuriye Aksu rehberliğinde geliştirdikleri proje ile Sakarya’daki tüm meslek liselerini geride bıraktı. Başarılı öğrenciler, 2022 Avrupa Beceriler Haftası kapsamında il çapında düzenlenen Moda Tasarım Teknolojileri alanındaki yarışmada ‘’Yavaşlayalım mı?’’ adlı projeleri ile il birincisi oldular.

TÜKETİMİ AZALTMAK...

   Rümeysa Nur Durmuş ve Ayşe İkbal Gündoğan birincilik kazanan projelerinde, sürdürülebilir bir yaşam için, moda sektöründe hızlı moda anlayışından yavaş moda anlayışına geçerek tüketimi azaltmak, çevreye ve doğaya zararı olmayan sürdürülebilir çanta tasarımı yaptı. Bu başarılı tasarım için öğrencilere ilde düzenlenen ödül töreni ile 500’er lira nakit para ödülü ve 250’şer liralık kitap çeki hediye edildi.

Okul Müdürü Canan Erol, başarılı öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek onlara teşekkür etti. Gurur veren başarılarının devamını diledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 15:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER