banner388
banner400

Ücretsiz Tablet Kimlere Verilecek?

banner403

Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz tablet dağıtılacağını açıkladı. Öğrenciler, tablet başvurularının ne zaman ve nasıl yapılacağını, kimlere ücretsiz tablet verileceğini araştırıyor. Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan bu sorulara yanıt verdi.

Ücretsiz Tablet Kimlere Verilecek?
banner399

Milli Eğitim Bakanlığı uzaktan eğitim alan öğrencilere ücretsiz tablet vereceğini duyurmuştu. İlk aşamada 500 bin öğrenciye ücretsiz tablet verileceği bildirildi. Öğrenciler ve çocuklarına eğitim için tablet almak isteyen veliler, yukarıda yapılan açıklamaların ardından ücretsiz tabletlerin ne zaman, nasıl ve kimlere verileceğini araştırmaya başladılar.

KİMLERE VERİLECEK

Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, öğrencilere ücretsiz tablet verilmesi konusunda, tablet verilecek öğrencileri okulların belirlediğini söyledi. Müdür Turhan, ‘’Mağduriyet listelerini okullarımız oluşturuyor. Çocuklarımızı ve velilerimizi okullarındaki öğretmenleri ve idarecileri tanıyor. Zaten okullarda ailelerin durumu biliniyor, listeler buna göre oluşturulacaktır fakat bir öğrenci için tablet talebi varsa velilerin bunu okula bildirmesi doğru olur. Okullarda belirlenen listeler bize ulaştığında da gereğini yapacağız’’ diye konuştu.

Öte yandan, okulların açılma durumuna göre yeni tablet dağıtımına ilişkin planlamalar yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2020, 15:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Himaye kılıç
Himaye kılıç - 10 ay Önce

Meraba benım torunum içinde istıyorumevden calişicak cünkü bebek olduğu için benımde astımhastasıyımve şeker cocuk ıkıye gıdıyo verırsenız memnun oluruz

SIRADAKİ HABER

banner391

banner390