‘Uyum eğitimine önem verilsin’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 1-3 Eylül arasında yapılacak uyum eğitimlerinin esaslarını duyurdu. 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda öğrencilerin okula uyumlarının etkin bir şekilde sağlanmasını istedi.

‘Uyum eğitimine önem verilsin’

ÖĞRETMENLER 31 AĞUSTOS’TA İŞBAŞI YAPACAK

MEB tarafından tüm illere gönderilen yazıda, öğretmenlerin mesleki çalışmalarının 31 Ağustos Salı günü başlayacağı ve eğitim öğretim yılı hazırlıkları ile uyum eğitimine yönelik planlamalar sebebiyle okula uyum eğitimlerinin 1-3 Eylül'de yapılacağı hatırlatıldı.

Yazıda, öğrencilerin okula uyumlarının etkin bir şekilde sağlanması için uyum eğitimi uygulamalarının belirlenen esaslar çerçevesinde yürütülmesinin önem arz ettiği vurgulandı.

5: SINIFLARA REHBERLİK

Buna göre, genelge doğrultusunda eğitim ve öğretim yılının başladığı 6 Eylül itibarıyla ortaokul ve imam hatip ortaokulu 5'inci sınıf öğrencilerinin eğitim ortamına uyumlarının sağlanması için gerekli rehberlik çalışmaları yapılacak.

Uyum etkinlikleri kapsamında oyun temelli etkinliklere, öğrencilerin okula aidiyet duygusunu artıran faaliyetlere yer verilecek.

Öğrencilerin öğretmenler gözetiminde oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak.

MASKE-MESAFE-HİJYEN

Öğrencilere ve velilere salgın tedbirleri kapsamında maske kullanımı, hijyen, fiziki mesafe, kişisel temizlik, sağlıklı beslenme, uyku düzeni, öz bakım ve benzeri konularda bilgilendirmeler yapılacak.

Okul rehber öğretmen/psikolojik danışmanları uyum çalışma süreç ve etkinliklerine aktif olarak katılacak.

Taşımalı eğitim öğrencileri de yerel imkânlar ölçüsünde uyum eğitiminden yararlandırılacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2021, 16:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER