Yarıştan kopmayanlar diplomalarına kavuştu

Karasu Halk Eğitimi Merkezi'nde açık öğretim lise eğitimini tamamlayan, aralarında yetişkinlerin de bulunduğu 120 öğrenci diplomalarını aldı.

Yarıştan kopmayanlar diplomalarına kavuştu

   "Hayat Boyu Öğrenme Projesi" kapsamında Karasu Halk Eğitimi Merkezi Açık Öğretim Lisesi'nden mezun olan öğrenciler için tören düzenlendi. Törende, mezun olmaya hak kazanan yetişkinlerden Mustafa Genç (44), Dilek Uçarkuş (47), Sibel Kuybulu (50) ve Nezahat İngenç'e (61) diplomaları, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Şube Müdürü Mehmet Taşkıran ve Karasu Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürü Said Özkan tarafından verildi. Turhan, yaptığı açıklamada, hayat boyu öğrenmenin peşinde olunması gerektiğini belirterek, yetişkin öğrencilerin mezuniyetlerini kutladı.


   Diploma alan öğrencileri tebrik eden HEM Müdürü Said Özkan, Açık Öğretim Okulları'nın bir şekilde örgün eğitimlerine devam edemeyenler için daima açık tutulan ‘eğitim kapısı’ ve eğitimin her yaşta devam edebileceğinin göstergesi olduğuna dikkati çekti. "Açık öğretim okulları, eğitimlerini devam ettirme azmini yitirmeyenlerin okullarıdır. Hayatın getirdiği bazı zorluklara takılmayarak öğrenimlerine devam etme gayreti gösterenlerin okullarıdır. Bu sebeple açık öğretim okullarından mezun olmak takdire layık bir başarıdır" diye konuştu.


   Okula geç başladığını ifade eden Milli Eğitim Şube Müdürü Taşkıran ise "İlkokula, herkesin bitirdiği yaşlarda başladım. Üniversiteden sonra 50 yaşımda yüksek lisans yaptım ve 51 yaşımda da iki yıllık bir yüksekokul daha bitirdim" dedi. Özkan da yetişkin öğrencilerin mezuniyetinin, diğer öğrencilere örnek olmasını temenni etti. 61 yaşında diplomasını alan Nezahat İngenç, "Köyde kız çocuğu okumaz" düşüncesiyle zamanında kendisinin okutulmadığını dile getirerek, "Çok uğraştım ve diplomamı aldım. Gençlere zamanında okumalarını tavsiye ediyorum" diye konuştu. Mustafa Genç de 44 yaşında diploma almanın gururunu yaşadığını, geç de olsa hayaline kavuştuğunu belirterek, "İşletmeci olmama rağmen okumanın devamını getireceğim. Okumayı sevmeyen gençlere örnek olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Müdürü Çetin TURHAN, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet TAŞKIRAN ve HEM Müdürü Said ÖZKAN


 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2021, 17:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER