Yemekte iddialılar... İşte o sofra

Sakarya'da düzenlenen yemek yarışmasına katılan Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri okullarına il ikinciliği getirdi

Yemekte iddialılar... İşte o sofra

Sakarya’da Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya Aşçılar ve Pastacılar Derneği iş birliğiyle, Serdivan TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yemek yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri maharetlerini sergiledi. Türk mutfağından seçtikleri enginar ve keşkek yemeklerinin yanında kabak ve ayva tatlılarını özenle hazırlayıp jüriye sundular.

İL İKİNCİSİ OLDULAR

Türk Mutfağı Haftası Yemek Yarışması Lise Düzeyi Ekip Çalışması kategorisinde Karasu Karadeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek ve İçecek Bölümü Öğretmenleri Fatma Aykaç ve Cihangir Alemdar rehberliğinde öğrenciler Şeyda Abay, Feyza Çatalbaş ve Aleyna Kısa yarışmada il ikincisi oldu. 

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Okul Müdürü Canan Erol, ''Okul olarak bizi gururlandırdıkları için teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 11:24

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER