banner181

Yeni liseyi ve LGS'yi konuştular

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık öğretmenleri ile toplantı yapan Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, ilçemizde yeni yapılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tanıttı. Toplantıda ayrıca LGS ile ilgili dikkat edilmesi gereken konular hatırlatıldı.

Yeni liseyi ve LGS'yi konuştular
banner183


İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, bugün saat 11.00’da Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık öğretmenleri ile bir toplantı yaptı. Toplantıda Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan ve şube müdürleri tarafından yeni yapılan Karasu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tanıtıldı. Öğretmenlere, okul ve açılacak mesleki alanlar ile ilgili bilgiler verildi. Ardından okul ve atölyelerin gezilmesi ile yeni meslek lisesinin tanıtımı sona erdi.

Sorunsuz ve huzurlu LGS için

Yeni meslek lisesinin yanı sıra, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak Liselere Geçiş Sınavı (LGS) da toplantıda ele alınan diğer önemli konu oldu. LGS ile ilgili olarak öğretmenlerin dikkat edeceği hususlar hatırlatıldı. Çetin Turhan, ‘’Sınavların sorunsuz ve huzurlu bir şekilde geçmesi için hepimizin el birliği ile çaba göstermesi gerekiyor’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2020, 18:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER