FİSKOBİRLİK 15 Ağustos’ta alımlara başlayacak

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar’ın 15 Ağustos 2020 tarihinden itibaren fındık alımlarına başlayacaklarını duyurmasının ardından bir açıklama da Karasu Fındık Tarım Satış Kooperatifi (FİSKOBİRLİK) Başkanı Yaşar Çolak'tan geldi. Başkan Çolak, “Piyasa fiyatının üzerine 25-30 kuruş vererek alım yapacağız” dedi.

FİSKOBİRLİK 15 Ağustos’ta alımlara başlayacak
banner189

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar 2020 sezonunda fındık alımı için hazırlıkları tamamladıklarını duyurdu. Bayraktar, “Önceki sezonlarda olduğu gibi peşin ve emanet sistemini 2020 yılında da sürdüreceğiz. Alımlarımız serbest piyasanın üzerine fark vererek gerçekleşecek” dedi.

ÜRETİCİYE ÇAĞRI

Alım sezonunu 15 Ağustos’ta açmayı planladıklarını kaydeden Bayraktar, üreticiye de birliğe sahip çıkması için çağrıda bulundu. Başkan Bayraktar, “Birliğimiz her yıl ürün alım miktarını artırıyor. 2019 yılında 15 bin ton alım yaptık. Kuruma getirilecek tüm fındığa talibiz. Üreticiler tercvihlerini FİSKOBİRLİK’ten yana kullanmalı” ifadelerini kullandı.

ÇOLAK: ‘PİYASANIN ÜSTÜ’

Karasu FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu başkanı Yaşar Çolak da yaptığı açıklamada birlik olarak bu yıl Karasulu üreticilerin fındıklarına almaya talip olduklarını bildirdi. Başkan Çolak, “Peşin fiyatla alım yapacağız. Emanet usulü de olacak. Piyasa fiyatı neyse 25-30 kuruş üstü bir fiyat politikası uygulayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 13:05

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER