Restoran, lokanta ve kafelere destek ödemesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kapalı olan ve 3 milyon lira ciro altında olan restoran, kafe ve lokantalara destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Restoran, lokanta ve kafelere destek ödemesi yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında kapatılan lokanta, kafe ve restoranlara destek ödemesi yapılacağını açıkladı. Erdoğan, "Cirosu yüzde 50 ve daha fazla olan işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3'ü kadar destek ödemesi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Korona virüse karşı alınan önlemler kapsamında sadece gel al ve sipariş şeklinde çalışan kafe ve restoranların ise ne zaman açılacağı merak konusuydu.

AKP Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kapalı olan ve 3 milyon lira ciro altında olan restoran, kafe ve lokantalara destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Erdoğan şunları kaydetti:

Esnaflarımızı yalnız bırakmadık. Bu konuyla ilgili, bizi izleyen kardeşlerime sesleniyorum; yalnız bırakmayacağız. 3 ay süreyle aylık bin lira, kira desteği yapmaya devam ediyoruz. Vergileri geçtiğimizi günlerde tekrar erteledik. Halk Bank tarafından kullandırılan faiz destekli kredilerin bu yılın ilk 6 aylık taksitlerini ötelendiğini açıkladık. Yeni bir müjdeyi paylaşmak istiyorum; lokanta, restoran, kafe gibi sektörlerde faaliyetleri kısıtlanan 3 milyon lira cirosu altında olan esnafa destek ödemesi yapacağız. Cirosu yüzde 50 ve daha fazla olan işletmelere 2 bin liradan az, 40 bin liradan fazla olmamak üzere cironun yüzde 3'ü kadar destek ödemesi yapacağız.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 13:20

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER