10 Kasım Atatürk’ü anma ve anlama günüdür

AK Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, yayımladığı 10 Kasım mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum” dedi.

10 Kasım Atatürk’ü anma ve anlama günüdür

   Başkan Yavuzyiğit mesajında şu ifadelere yer verdi:

   “Cumhuriyetin kurucusu, istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. sene-i devriyesinde rahmetle yâd ediyorum. 10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. 10 Kasım; bir milletin topyekûn istiklal mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve ferasetiyle liderliğini yapan, düşmanların yurdumuzdan temizlenmesinde öncü olan Mustafa Kemal Atatürk’ü anmanın, bir kez daha anlamanın günüdür.”

MİNNET RAHMET VE SAYGIYLA ANIYORUZ

   “Atatürk’ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından 10 Kasımların önemi büyüktür. Milletimizin milli mücadele ve istiklal ruhunu, ilk günkü azim ve kararı ile 15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterdiği dirayeti ve birlikteliği koruması halinde, neler başardığını tarihin altın sahifelerinde bulmak mümkün olacaktır. Bu düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82. yılında, bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER