10 Nisan’da çifte bayram müjdesi

Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Mehmet Çatalbaş, Emniyet Müdürlüğü yeni hizmet binasının 10 Nisan Polis Bayramı’nda açılacağını duyurdu.

10 Nisan’da çifte bayram müjdesi

   Karasu Asayiş Hizmetlerini Destekleme Derneği genel kurulu sonrası bir açıklama yapan dernek başkanı Mehmet Çatalbaş, yeni emniyet müdürlüğü hizmet binasının 10 Nisan 2022’e kutlanacak Polis Bayramı’nda hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü söyledi. Çatalbaş, “Emniyet teşkilatımıza çifte bayram yaptıracağız” dedi.

TALİMAT SOYLU’DAN

   Karasu’da yıllardır emniyet hizmetlerinin merkezdeki karakol binasında sürdürüldüğünü ve yeni bir hizmet binasının kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu görüp dernek olarak çeşitli girişimlerde bulunduklarını hatırlatan Mehmet Çatalbaş gelişmeler konusunda şu bilgileri verdi. Dernek yöneticileri olarak bunu defalarca ilgili mercilere ilettik. Önce belediye yer tahsis etti. Ardından konuyu siyasilere taşıdık. Bina yapım kararı Sayın Cumhurbaşkanımızın BMC temel atma töreni için 13 Ocak 2019’da Karasu’ya geldiği gün kendisine eşlik eden İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya hatırlattık. Sayın Soylu o gün yetkililere talimat verdi ve inşaat kısa sürede ihale edildi.”

   Çatalbaş basına ilettiği yazılı açıklamasına, temel atma töreninde Soylu ile çektirdiği fotoğrafı da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 17:03

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER